Pielgrzymka do Fatimy 2017

FATIMA i SANTIAGO DE COMPOSTELA

Termin: 25.04 - 01.05.2017

PROGRAM RAMOWY PIELGRZYMKI

1. dzień: Transfer autokarem z parafii na lotnisko do Pragi, następnie przelot do Lizbony. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

2. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Ajustrel – zwiedzanie domów pastuszków: Łucji, Franciszka i Hiacynty. Następnie zwiedzanie sanktuarium w Fatimie, Droga Krzyżowa, wyjazd do Tomar – zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo, portugalskiej siedziby Templariuszy i Zakonu Chrystusowego. Kolacja i nocleg.

3. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Batalhi - zwiedzanie monastyru de Santa da Victoria, Alcobaci – opactwo Cystersów założone dla upamiętnienia wyzwolenia Santarem z rąk mauretańskich oraz Nazare – małej wioski rybackiej z kościołem Nossa Senora da Nazare. Powrót do Fatimy, kolacja i nocleg.

4. dzień: Po śniadaniu wyjazd do Santiago de Compostela. Po drodze zwiedzanie Coimbry – dawnej stolicy Portugalii oraz sanktuarium Dobrego Jezusa k. Bragi. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Santiago de Compostela.

5. dzień: Po śniadaniu zwiedzanie Santiago de Compostela - jednego z trzech głównych celów średniowiecznego pątnictwa, wyruszali ludzie wszystkich stanów płci obojga. Zwiedzanie katedry św. Jakuba. Kolacja i nocleg.

6. dzień: Po śniadaniu wyjazd autokarem do Fatimy, po drodze zwiedzanie Porto: Torre dos Clérigos, katedra. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Fatimie.

7.dzień: Po śniadaniu wyjazd autokarem do Lizbony. Zwiedzanie: Belem, pomnik odkrywców, klasztor św. Hieronima, katedra, dzielnica Alfama, kościół św. Antoniego przejazd na  lotnisko. Przelot. Transfer autokarem do parafii.

W zależności od miejscowych uwarunkowań lub godziny przylotu samolotu kolejność odwiedzanych miejsc może być inna niż opisana w ramowym programie pielgrzymki.

Cena: 410EUR + 1800PLN

Cena pielgrzymki obejmuje:

Transfer klimatyzowanym autokarem na lotnisko i z lotniska,

Przelot samolotem w obie strony,

6 noclegów w pokojach dwu- i trzyosobowych w hotelach***,

Wyżywienie w postaci śniadań (6) i obiadokolacji (6),

Napoje do kolacji (woda i wino),

Przejazdy klimatyzowanym autokarem,

Opieka pilota,

Ubezpieczenie KL, NNW, CP, BP.

Cena pielgrzymki nie obejmuje:

Dodatkowych napojów do kolacji,

Biletów wstępu, przewodników lokalnych, systemu Audio guide (ok. 80EUR),

Zwyczajowych napiwków.

Dopłata za pokój jednoosobowy: 165 EUR.