Wizytacja kanoniczna naszej parafii – Bp Piotr Greger (zdjęcia)

Bp Piotr Greger w dniach 6 i 8 października wizytował naszą parafię. Spotkał się z uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum oraz dyrekcją i gronem pedagogicznym miejscowej szkoły. Był w domu chorego, odwiedził siostry zakonne i rodzinę wielodzietną, przewodniczył Mszy św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania, błogosławił dzieci oraz matki oczekujące potomstwa, głosił homilie. Spotkał się grupami … (Czytaj więcej…)

27 niedziela zwykła – odpust Matki Bożej Różańcowej – 8 października 2017

Maryja daje nam obietnicę: „Wszyscy, którzy wiernie Mi służyć będą odmawiając różaniec, otrzymają pewną szczególną łaskę.” Wdzięczni Maryi za otrzymane łaski bierzemy udział w dzisiejszej Mszy świętej przeżywając wizytację kanoniczną naszej Parafii. Dziś drugi dzień wizytacji kanonicznej. O godz. 7.30 – Msza święta z homilią księdza biskupa O godz. 9.00 – Msza święta z homilią … (Czytaj więcej…)

26 niedziela zwykła – 1 października 2017

Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego, wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Niech udział w tej Mszy świętej będzie wyrazem naszego oczekiwania i pełnym wiary wypełnianiem woli Bożej, by otrzymać przebaczenie, nadzieję i obietnicę zbawienia. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych dopołudniowych adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla przygotowujących … (Czytaj więcej…)

25 niedziela zwykła – 24 września 2017

Zostaliśmy zaproszeni do winnicy Bożej. Każdy czas i każda praca ma nas zbliżać do Chrystusa, by otrzymać zapłatę od Boga. Najświętsza Ofiara, na której zgromadziliśmy się, to także zadanie, by przez Nią uświęcać siebie i świat. W poniedziałek wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana. Po Mszy świętej o godz. 17.30 próba kandydatów do bierzmowania. W … (Czytaj więcej…)

24 niedziela zwykła – 17 września 2017

Przychodzimy do Boga, aby dziękować Mu i prosić o przebaczenie. Bóg hojnie obdarza nas przebaczeniem, gdyż posłał swego Syna, by zmazał dług naszych win. Otrzymując darowanie sami musimy przebaczać naszym bliźnim.  Obchodzimy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem kwestujemy na rzecz radia Maryja i radia diecezjalnego Anioł Beskidów. Za życzliwość – Bóg zapłać. … (Czytaj więcej…)

23 niedziela zwykła – 10 września 2017

Zgromadziliśmy się, by święcić dzień święty. Pośród nas obecny jest Pan. Świadomi obecności Chrystusa chcemy słuchać Jego słów i przyjąć Go w Komunii świętej.    Rozpoczynamy Tydzień Wychowania – modlimy się za wychowawców i wychowanków. We wtorek wspomnienie Najśw. Imienia NMP. W środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 17.30 Nowenna … (Czytaj więcej…)

22 niedziela zwykła – 3 września 2017

Zgromadziliśmy się na Mszy świętej, by pogłębić naszą wiarę i jedność z Chrystusem. On, który daje się nam w słowie i chlebie życia, jest naszym Zbawicielem. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu podczas której zawierzymy Parafię Niepokalanemu Sercu NMP. Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – … (Czytaj więcej…)