A A A

Pielgrzymka do Włoch


PIELGRZYMKA - WŁOCHY - 9 DNI
TRASA: OSIEK – PADWA – RZYM – ASYŻ – SIENA – TURYN – MEDIOLAN –
JEZIORO GARDA – SIRMIONE – MARIAZELL – OSIEK
TERMIN: 24.04. – 02.05.2015.
 
1 DZIEŃ: OSIEK – LIDO DI JESOLO
Wyjazd z Osieka o godz. 6:00. Przejazd przez Czechy i Austrię do Włoch. Dojazd do Lido di Jesolo – znanej miejscowości wypoczynkowej nad Adriatykiem. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
2 DZIEŃ: LIDO DI JESOLO - PADWA – RZYM

Po śniadaniu przejazd do Padwy – zwiedzanie miasta, w programie bazylika św. Antoniego, spacer po historycznym centrum. Następnie przejazd w kierunku Rzymu. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Rzymu.

 
3 DZIEŃ: RZYM Po śniadaniu przejazd do Watykanu, zwiedzanie, w programie m.in. Plac i Bazylika św. Piotra, modlitwa przy grobie Jana Pawła II, uczestnictwo w modlitwie Anioł Pański (uzależnione od pobytu Ojca Świętego w Rzymie. Kontynuacja zwiedzania, w programie m.in. trzy Bazyliki Większe: Bazylika św. Pawła za Murami, Bazylika Św. Jana na Lateranie, Święte Schody, Bazylika Santa Maria Maggiore.
 
4 DZIEŃ: RZYM Po śniadaniu przejazd do Rzymu - kontynuacja zwiedzania, w programie m.in. historyczne centrum: Koloseum, Forum Romanum, Palatyn, Kapitol, Plac Wenecki, Piazza Navona, Plac Hiszpański, Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu w okolicach Rzymu. Obiadokolacja i nocleg.
 
5 DZIEŃ: RZYM – ASYŻ – SIENA Po śniadaniu przejazd do Asyżu – zwiedzanie, w programie m.in. Bazylika św. Franciszka, Kościół św. Klary. Następnie przejazd do Sieny – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast, zwiedzanie, w programie m.in. Katedra, Baptysterium, słynny Plac II Campo w kształcie muszli. Dojazd do hotelu w okolicach Sieny. Obiadokolacja i nocleg.
 
6 DZIEŃ: SIENA – TURYN Po śniadaniu przejazd do Turynu – zwiedzanie, w programie m.in. Bazylika NMP Pocieszenia – patronki miasta, spacer główną arterią miasta Via Roma. Nawiedzenie Całunu Turyńskiego w Katedrze św. Jana Chrzciciela (wejście na godz. 18:00). Następnie przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Turynu.
 
7 DZIEŃ: TURYN – MEDIOLAN – JEZIORO GARDA Po śniadaniu przejazd do Mediolanu – zwiedzanie w programie m.in. Katedra Narodzin Św. Marii Panny, Zamek Sforzów, Galeria Viktora Emanuela z eleganckimi kawiarniami – miejsce spotkań mediolańczyków, następnie Piazza Della Scala ze słynną operą La Scala. Następnie przejazd nad największe i najpopularniejsze jezioro włoskie - Jezioro Garda. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
8 DZIEN: JEZIORO GARDA – MARIAZELL Po śniadaniu zwiedzanie Sirmione – miasteczka znajdującego się na wąskim cyplu wchodzącym 1 km w głąb jeziora Garda , zwiedzanie w programie m.in. wenecki zamek Rocca Scagliera. Rejs statkiem po jeziorze. Następnie przejazd przez Włochy Austrię do Mariazell – najsłynniejszego Sanktuarium Maryjnego w Austrii. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.
 
9 DZIEŃ : MARIAZELL – OSIEK Po śniadaniu zwiedzanie Mariazell - Bazylika Narodzenia Najświętszej Marii Panny, czas wolny. Następnie wyjazd w drogę powrotną do kraju, przejazd Austrię i Czechy. Powrót do Osieka około godz. 22.00.

  

ŚWIADCZENIA :
Transport - komfortowy autokar (klimatyzacja, video, barek, wc)
Zakwaterowanie - 8 noclegów w hotelach **/ *** (pokoje 2, 3-osobowe)
Wyżywienie - 8 śniadań kontynentalnych, 7 obiadokolacji (napoje do obiadokolacji płatne)
Ubezpieczenie - KL + NW + bagaż
Opieka licencjonowanego pilota
 
Koszt 2250 zł.
UWAGA: Uczestnicy sami pokrywają koszty biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs po jeziorze Garda, lokalnych przewodników, opłatę za zestaw słuchawkowy tour guide oraz
kosztów komunikacji miejskimi środkami transportu w Rzymie.