Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę dekanatu Osieckiego

PODSUMOWANIE

XXXV PIESZA PIELGRZYMKA  Z OŚWIĘCIMIA NA JASNĄ GÓRĘ 7-11 SIERPNIA 2018

Msza św. w intencji pielgrzymów, będzie sprawowana 28 października 2018 r. o godz. 11.00
w kościele św. Andrzeja Apostoła w Osieku

W pielgrzymce uczestniczyło 141 osób z dekanatu Osieckiego i okolic. Najstarszym uczestnikiem była siostra Zofia – 81 lat z Koszarawy i siostra Helena – 80 lat z Włosienicy a najmłodszym siostra Basia – 9 lat z Osieka. W trakcie pielgrzymki odkrywaliśmy tajemnice Ducha Świętego.

Dziękujemy za posługę funkcyjnym pielgrzymki

STATYSTYKA

« 1 z 4 »

Zdjęcia Google https://photos.app.goo.gl/QMXDi2yHhUQKVDEW7

Grupie Dekanatu Osieckiego patronuje św. Jan Kanty i odznacza się kolorem czerwonym. W jej skład wchodzą pielgrzymi m.in. z parafii Osiek, Polanka Wielka, Poręba Wielka, Przeciszów, Włosienica, Piotrowice, Grojec, Głębowice.

ZAPISY – w parafiach dekanatu Osieckiego do 3 sierpnia / po w parafii św. Andrzeja Apostoła w Osieku

Opłata pielgrzymkowa – 60 zł (w pakiecie koszulka)

Autokar powrotny – 35 zł

Kapelusz – 25 zł

Czapka – 20 zł

ROZPOCZĘCIE PIELGRZYMKI:

W godz. 6.15 – 6.45 – nadanie bagażu na oznakowany samochód czerwoną kartką grupa V przy kościele Św. Maksymiliana w Oświęcimiu,
Godz 7.00 – Msza św. Koncelebrowana,
Godz. 8.15 – pożegnanie pielgrzymów, wymarsz.

ZAKOŃCZENIE PIELGRZYMKI:

Powrót pielgrzymów autokarami z Częstochowy do parafii św. Andrzeja Apostoła w Osieku, gdzie będą wydawane bagaże.
Na bilet powrotny autokarem należy dokonać wpłaty 35 zł tylko przy zapisach. W trakcie pielgrzymki nie będzie takich możliwości.

TRASA PIELGRZYMKI:

I dzień – 07.08. ok. 26 km
Oświęcim – Chełmek – Jaworzno Osiedle – Jaworzno Centrum – polana – Jaworzno Szczakowa

Noclegi: Gr. V – Długoszyn,
II dzień – 08.08. ok. 33 km
Jaworzno Szczakowa – Sosnowiec – Gołonóg – Dąbrowa Górnicza Park [Ujejsce (II i III gr.)] – Siewierz

Godz. 21.00 – Apel wieczorny – kościół w Siewierzu
Noclegi: Gr. V – Siewierz,
III dzień – 09.08 ok. 20 km
Siewierz – Pińczyce – Mysłów – Koziegłowy (Gniazdów V gr.)

Godz. 19.00 – koncert przy kościele w Koziegłowach
Noclegi: Gr. V – Gniazdów,
IV dzień – 10.08. ok. 20 km
Koziegłowy – las – Starcza – Hutki – Rększowice (Łysiec (IV gr.)

Msza św.: Gr. V – Gniazdów – godz. 9.00
Noclegi: Gr. V – Starcza – Hutki (las)
Godz. 19.30 – wieczorek pogodny w swoich grupach
V dzień – 11.08. ok. 16 km
Rększowice – las – Częstochowa – Jasna Góra

W Częstochowie powitanie pielgrzymów ok. godz. 12.00.
Msza Św. Na Wałach o godz. 13.30.
Po Mszy św. możliwość indywidualnej modlitwy i przerwa na posiłek

Wspierają nas:

Podsumowanie  XXXIV Pieszej Pielgrzymki z Oświęcimia na Jasną Górę 7-11 sierpnia 2017.

W pielgrzymce uczestniczyło 147 osób z dekanatu Osieckiego i okolic. Najstarszym uczestnikiem była siostra Helena – 79 lat z Włosienicy a najmłodszym brat Miłosz – 6 lat z Osieka. W trakcie pielgrzymki odkrywaliśmy tajemnice jednego, świętego, powszechnego i apostolskiego Kościoła.

Dziękujemy za posługę funkcyjnym pielgrzymki

Statystyka: