PIELGRZYMKA DO GRECJI 19.04 – 26.04 2024

Print Friendly

PIELGRZYMKA GRECJA – 8 dni

Termin: 19.04 – 26.05.2024 r. Cena: 4390 PLN + 140 euro

PROGRAM
Dzień 1: WYLOT Z POLSKI ATENY
O ustalonej godzinie spotykamy się w porcie lotniczym im. Jana Pawła II w Krakowie – Balicach. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Aten o godzinie 16:10. Lądowanie w Grecji o godzinie 19:20. Transfer autokarem do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 2 : ATENY
Rano po śniadaniu udamy się do Aten na Wzgórze Akropolu. Zobaczymy ruiny antycznych świątyń, a także wspaniałą panoramę miasta. Podążając śladami Apostoła Pawła wejdziemy na wzgórze Aeropag, wznoszące się ponad ateńską agorą, gdzie św. Paweł wygłosił mowę skierowaną do filozofów ateńskich. Tu, zgodnie z tradycją, miał nawrócić się na chrześcijaństwo św. Dionizy, pierwszy biskup Aten. Czas wolny na ateńskiej Place. Następnie w czasie panoramicznego przejazdu zobaczymy zarówno pozostałości po starożytnej świetności jak Stadion Olimpijski, ruiny świątyni Zeusa czy Bramę Hadriana, jak i nowożytną część Aten, zbudowaną po odzyskaniu przez Grecję niepodległości po kilkuwiekowej niewoli tureckiej. Zobaczymy Katedrę św. Dionizego Areopagity oraz Parlament. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd na nocleg w ok. Delf. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 3 : DELFY
Rano, po śniadaniu udamy się do Delf . Tu znajdują się ślady po najważniejszym antycznym miejscu kultu w starożytnej Grecji świątyni Apollina, w której Pytie przepowiadały przyszłość. Wyrocznia delficka była miejscem, do którego udawali się wszyscy możni antycznego świata. Przepowiednie kapłanek wpływały na wszystko od polityki, przez decyzje wojenne, po zwykłe codzienne sprawy. Stanowisko archeologiczne zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następnie przejedziemy na nocleg w ok. Salonik Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4 : KAVALA FILIPPI
Rano, po śniadaniu przejazd do Kavali, dawnego Neapoli, miejsca do którego dopłynął z Azji św. Paweł. To pierwsze europejskie miasto, w którym Ewangelię głosił św. Paweł. Działał tu, początkowo wśród lokalnej gminy żydowskiej, w 49 lub 50 r w czasie jego drugiej podróży misyjnej powstała pierwsza na kontynencie europejskim wspólnota chrześcijańska. Następnie udamy się do Filippi. Podczas wizyty w tym mieście zobaczymy miejsce nad pobliską rzeczką Angista, gdzie św. Paweł udzielił pierwszego w Europie chrztu. Msza święta. Po zakończonym zwiedzaniu powrót do hotelu , obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5: SALONIKI WERIA
Rano po śniadaniu udamy się do Salonik, gdzie ewangelizował św. Paweł. Saloniki to druga po Atenach największa metropolia grecka. W mieście znajduje się najważniejszy port morski, miasto jest także aktywnym ośrodkiem gospodarczym, kultura lnym i naukowym, które pod względem architektury i krajobrazów wyraźnie różni się od Aten. Tu zobaczymy Białą Wieżę symbol miasta a zarazem najbardziej znany budynek. Następnie udamy się do Bazyliki św. Demetriusza patrona miasta. To także największy ko ściół w Grecji. Zobaczymy także Łuk Triumfalny Galeriusza jeden z bardziej charakterystycznych zabytków Salonik oraz słynną Rotundę. Następnie przejazd do Weri i (starożytnej Berei ). Według Biblii, Berea była miastem w prowincji Macedonia, które Apostoł Paweł odwiedził wraz z Sylasem podczas swej drugiej podróży misyjnej, kiedy to z powodu rozruchów musieli w nocy uciekać z Salonik. Przejazd na nocleg do Kalambaki, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 6: METEORY
Rano po śniadaniu podziwiać będziemy słynne „wiszące skały” Meteory klasztory greckie „zawieszone w chmurach” spośród których najstarsze powstały w IX w. Tutaj w średniowieczu powstał jeden z najważniejszych d l a greckiego prawosławia ośrodek monastyczny. Odwiedzimy pracownię ikon, gdzie wciąż w tradycyjny sposób „pisane” są ikony. Następnie przejazd na nocleg w ok. Peloponezu / Aten. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 7 : KORYNT EPIDAUROS NAFPLION
Rano śniadanie, po którym przejedziemy do Koryntu miejsca, gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Mszę św. odprawimy w ruinach Koryntu, w pobliżu miejsca, gdzie nauczał Święty. Następnie udamy się na zwiedzanie urokliwego półwyspu Peloponez. Odwiedzimy Epidauros , greckie miasto będące jednym z ważniejszych miejsc kultu Asklepiosa, boga uzdrowicieli i medycyny. Wraz z nim sąsiaduje antyczny tatr, będący jednym z najwspanialszych przykładów kunsztu architektonicznego. Zobaczymy m.in. miasteczko Nafplion tj. pierwszą stolicę nowożytnej Grecji i port morski nad Zatoką Argolidzką, gdzie nad miastem góruje twierdza Palamidi rozpięta na potężnej skale opadającej do morza. Wieczore m powrócimy do hotelu . Obiadokolacja, nocleg.
Dzień 8: ATENY POWRÓT DO POLSKI
Śniadanie, a po nim ostatni czas wolny na spacer i chwile odpoczynku. Wyjazd z hotelu na lotnisko ok. 10:30. Odprawa biletowo – bagażowa. Planowany odlot do Polski o godzinie 14:00. Lądowanie w Krakowie o godzinie 15:25. Zakończenie pielgrzymki.
|
CENA ZAWIERA:
 przelot samolotem greckich linii lotniczych Aegean na trasie Kraków Ateny Kraków bagaż rejestrowany do 23 kg , bagaż podręczny do 8 kg opłaty lotniskowe i paliwowe
 transfery autokarem na trasie pielgrzymki w Grecji
 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 osobowe z łazienkami)
 wyżyw ienie 2 x dziennie wg programu : 7 śniadań , 7 obiadokolacji
 u bezpieczenie Signal Iduna: KL (3 0 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 PLN ) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars Cov 1, Sars C ov 2 z ich mutacjami
 opiekę doświadczonego pilota
 przedstawiony program pielgrzymki

CENA NIE ZAWIERA:
 biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, kosztów związanych z realizacją
programu, słuchawek podczas zwiedzania , obligatoryjnych napiwków , składki na Turystyczny Fundusz
Gwarancyjny i Pomocowy , obowiązkowego podatku noclegowego w Grecji (ok. 130 1 4 0 EUR /os. zbierane
przez pilota w autokarze )). Podana kwota jest orientacyjna i bazuje na cenach z sezonu 2023 . C eny bilet ów
wstępu mogą ulec zmianie , niezależnie od Orlando
 transferu autokarem na /z lotnisk a w Krakowie
 napo jów do obiadokolacji
 ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem
wskutek Sars Cov1 i Sars Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na
COVID 19 280 PLN/os. płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)
 wydatków własnych oraz świadczeń niewymienionych w ofercie
 dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie , 20 0 EUR/os obę/pobyt
|
WAŻNE INFORMACJE:
1. Data przygotowania oferty: 21.10.2023 r.
2. Wymagany dokument do odbycia podróży: dowód osobisty lub paszport.
3. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów. Godziny lotów mogą ulec zmianie, wówczas program musi zostać przebudowany.
4. Cena skalkulowana jest dla grupy 46 os ób. W przypadku mniejszej liczy osób, cena ulegnie zmianie.
5. Cena została skalkulowana w dniu 21.10.2023 wg obowiązujących w tym dniu cen paliw i kursów walut. W przypadku wzrostu tych cen, cena imprezy turystycznej podlegać będzie rekalkulacji.
6. Żadne rezerwacje nie zostały dokonane.
7. Gwarantujemy rezerwację mszy świętych na trasie zwiedzania.
8. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (ujęte w części CENA NIE ZAWIERA) z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).
9. Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu na teren poszczególnych krajów przez polskich obywateli znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje dla podrozujacych . Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na s tronie rządowej warunki. Na dzień przedstawien ia oferty, Grecja jest wolna od obostrzeń. Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid 19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID 19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych do kraju docelowego nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.
10. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.