Ogłoszenia duszpasterskie 28. 05. 2023

Print Friendly

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego otwórzmy się na przemieniające działanie Bożej miłości. Niech uczestnictwo we Mszy świętej wniesie w nasze serca pokój, a Duch Prawdy niech napełni nas swoimi darami.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe i czerwcowe:

– dziś o godz. 16.00    – w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.30

Dziś – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszę świętą o godz. 16.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze świadkami. Po Mszy świętej próba.

W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00 i 17.30. Uroczystości w Bielanach o godz. 11.00. Wyjście pielgrzymów sprzed kościoła o godz. 8.30.

We wtorek wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji. O godz. 19.00 na plebanii odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.

W środę święto Nawiedzenia NMP.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Jedynego i Wiecznego Kapłana. Na zakończenie Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do św. O. Pio. O godz. 16.00 spowiedź święta dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców.

 SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZED PIERWSZYM PIĄTKIEM

w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek dodatkowo od godz. 16.00

W piątek na zakończenie Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Najśw. Serca P Jezusa. Od godz. 8.30 z posługą kapłańską udamy się do chorych. Adresy zgłaszamy w zakrystii. O godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. O godz. 17.15 litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i Komunia św. O godz. 18.00 Ks. Bp Piotr Greger odprawi Mszę św. i udzieli sakramentu bierzmowania.

W sobotę na zakończenie Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Najśw. Maryi Panny. Wieczorem nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec, litania do Najśw. Serca Pana Jezusa i do św. Jana Pawła II i Msza święta.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Msze święte dopołudniowe będziemy kończyć adoracją Najśw. Sakramentu i błogosł. eucharystycznym. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na konto parafialne, tacę oraz do skarbonek umieszczonych w kościele.

 

Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową pielgrzymkę do Warszawy. Zapisy w zakrystii.

Dekanalna pielgrzymka do Warszawy 10 – 11 czerwca 2023 r. dziękczynienie za dar św. abpa Józefa Bilczewskiego

W programie:

 • msza św. dziękczynna z zawierzeniem, w świątyni Opatrzności Bożej
 • zwiedzanie świątyni Opatrzności Bożej, muzeum Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia kard. Wyszyńskiego
 • Wilanów – zwiedzanie ogrodów
 • zwiedzanie Starego Miasta
 • Muzeum Narodowe (obrazy Jana Matejki), Muzeum Katyńskie,
 • Powązki wojskowe

Koszt wyjazdu 450 zł (zaliczka 200 zł) Zapisy w zakrystii i kancelarii w Parafii św. Andrzeja w Osieku

Cena obejmuje:

 • przejazd autokarem,
 • nocleg w hotelu z obiadokolacją i śniadaniem,
 • bilety wstępu, przewodnicy, opieka pilota
 • indywidualny zestaw słuchawkowy,
 • ubezpieczenie

 

Intencja modlitw dla Żywego Różańca na maj – o nowe powołania do służby w Kościele.

OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU Z PUBLIKACJAMI DOTYCZĄCYMI METROPOLITY KRAKOWSKIEGO KARD. KAROLA WOJTYŁY

 

Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie.

W tym świetle szokujące są próby zdyskredytowania jego osoby i dzieła, podejmowane pod pozorem troski o prawdę i dobro. Autorzy tych dyskredytujących głosów podjęli się oceny Karola Wojtyły w sposób stronniczy, często ahistoryczny, bez znajomości kontekstu, bezkrytycznie uznając tworzone przez Służby Bezpieczeństwa dokumenty za wiarygodne źródła. Nie wzięli przy tym pod uwagę istniejących raportów i opracowań, które rzetelnie ukazują jego słowa i czyny.

Chciałbym w tym miejscu wyrazić moje serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy w ostatnim czasie bronią dziedzictwa i osoby św. Jana Pawła II.

To właśnie poczynając od decyzji Jana Pawła II, Kościół podjął zdecydowany wysiłek powołania struktur i opracowania procedur, by zapewnić bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży, należycie ukarać winnych przestępstw seksualnych, a przede wszystkim wspomóc osoby skrzywdzone. Była to decyzja ze wszech miar bezprecedensowa i przełomowa.

Obrona świętości i wielkości Jana Pawła II nie oznacza, oczywiście, twierdzenia, że nie mógł on popełniać błędów. Bycie pasterzem Kościoła w czasach podziału Europy na Zachód i blok sowiecki oznaczało konieczność mierzenia się z niełatwymi wyzwaniami. Trzeba też być świadomym tego, że w tamtym okresie obowiązywały, nie tylko w Polsce, inne niż dzisiaj prawa, inna była świadomość społeczna i zwyczajowe sposoby rozwiązywania problemów.

Wzywam zatem wszystkich ludzi dobrej woli, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do takiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie, jakie Opatrzność dała nam za sprawą tego Papieża.

✠ Stanisław Gądecki

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski