Ogłoszenia duszpasterskie 25. 07. 2021

Print Friendly

Zgromadzeni na Mszy świętej dajemy wyraz naszej wiary i mądrości. Nie ma niczego cenniejszego i ważniejszego niż obecność Chrystusa w naszym życiu, dzięki sakramentom, w których uczestniczymy.

Dziś przeżywamy ustanowiony przez papieża Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Z tej okazji osoby starsze mogą uzyskać odpust zupełny uczestnicząc we Mszy św. osobiście lub za pośrednictwem mediów, pozostali spełniając zwykłe warunki oraz wykonają „uczynek miłosierdzia”, np. odwiedzając samotną osobę starszą.

Po Mszach świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone są na wsparcie akcji MIVA POLSKA, która zajmuje się organizowaniem pojazdów dla misjonarzy i wózków inwalidzkich dla krajów misyjnych.

W poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W czwartek wspomnienie św. Marty.

W sobotę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.

W przyszłą niedzielępierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

W tym dniu rozpoczniemy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlić się będziemy w tej intencji oraz zachęcamy do abstynencji w tym miesiącu. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przed ołtarzem MB Różańcowej.

Ostatnie tygodnie przyniosły powodzie na zachodzie Europy oraz w niektórych regionach naszego kraju. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać dzień solidarności z poszkodowanymi. Podczas Mszy świętych będziemy modlić się w ich intencji, a przed kościołem przeprowadzimy zbiórkę do puszek dla poszkodowanych. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

W zakrystii trwają zapisy na:

– pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która trwać będzie od 7 do 11 sierpnia.

– pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę 11 sierpnia

– trzydniową pielgrzymkę do Kłodzka, Wambierzyc i Krzeszowa, która trwać będzie od 10 do 12 września.

Szczegóły na stronie internetowej, w gablotce ogłoszeń i gazetce.

 

Intencja modlitw dla Wspólnot Żywego Różańca na lipiec – o błogosławieństwo Boże dla pracujących i bezpieczeństwo dla podróżujących.