Ogłoszenia duszpasterskie 15. 05. 2022

W Eucharystii doświadczamy, że Bóg jest z nami. Odkrywamy także, jak bardzo nas kocha.

Dziś w Ewangelii pozostawia nam przykazanie miłości wzajemnej. Ze Mszy świętej czerpiemy siły do uobecniania miłości, jakiej sami doznajemy od Boga.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

– dziś o godz. 16.00  – w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.30

Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci klas III przystąpią do pierwszej Komunii świętej.

W poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. O godz. 20.00 na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym.

W czwartek po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do św. Józefa Bilczewskiego.

W piątek – z racji trzeciego piątku miesiąca – po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.00 spowiedź dla dzieci klas IV, ich rodziców i bliskich. Po nabożeństwie majowym w domu parafialnym spotkanie młodzieży.

W sobotę wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 Msza święta w rocznicę pierwszej Komunii świętej.

Dziękujemy za wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. Rodziny, które chcą przyjąć uchodźców proszone są o kontakt z GOPS-em. Ponieważ ta pomoc będzie potrzebna przez dłuższy czas, dlatego wystawiona jest puszka na pomoc dla uchodźców.

Intencja modlitw dla Wspólnot Żywego Różańca na maj o powołania do służby w Kościele.