Ogłoszenia duszpasterski 18. 02. 2024

Rozpoczęty okres Wielkiego Postu jest okazją do podjęcia zdecydowanej walki ze złem. Wzorem jest dla nas Chrystus. Uczestnicząc we Mszy świętej prośmy Go o siłę do naszych codziennych zmagań ze słabością i grzechem.

Dziś po Mszy świętej o godz. 9.00 tradycyjna droga krzyżowa.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

Na prośbę Episkopatu po Mszach świętach przy kościele kwestujemy do puszek na rzecz Ukrainy. Za zrozumienie dziękujemy.

We wtorek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Msza święta.

W czwartek święto katedry św. Piotra  apostoła.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej: o godz. 7.30, o godz. 16.00 dla dzieci, o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.

Druga niedziela Wielkiego Postu jest dniem pomocy duchowej i materialnej dla Misji w Afryce. Dlatego w przyszłą niedzielę przy kościele będą zbierane ofiary do puszek jako jałmużna postna na pomoc głodującym dzieciom Afryki. To okazja do zadośćuczynienia dla tych, którzy nie poszczą w piątki.

Zachęcamy do abstynencji od alkoholu w czasie Wielkiego Postu. Podejmujących to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Księgi Trzeźwości wystawionej przed ołtarzem MB Różańcowej.

Intencja modlitw dla Żywego Różańca na luty – za chorych i opiekujących się nimi.