Ogłoszenia duszpasterskie 29. 01. 2023

Print Friendly

Spośród wielu nauczycieli jakich znamy Chrystus jest jedyny i wyjątkowy. Jego nauka jest zawsze nowa i posiada moc, która może odnowić nasze życie. Słuchajmy zatem Jego słów, przyjmijmy Jego Ciało, abyśmy mogli w swoim życiu doświadczyć Jego zbawczej mocy.

We wtorek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza święta i zmianka tajemnic różańca św.

W czwartek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 17.30. W czasie Mszy świętych poświęcenie gromnic. W Kościele święto to jest obchodzone jako Dzień Życia Konsekrowanego. Siostrom klauzurowym, które utrzymywały się z prac ręcznych, trudno teraz funkcjonować ponieważ zostały wyparte z rynku przez firmy. Stąd prosimy o materialne wsparcie dla nich w przyszłą niedzielę do puszek przy kościele.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem: w tygodniu w pół godziny przed Mszą św. oraz dodatkowo w piątek od godz. 16.00.

 W piątek na zakończenie Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najśw. Serca P Jezusa. Od godz. 8.30 z posługą kapłańską udamy się do chorych. Adresy zgłaszamy w zakrystii. O godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu, okazja do spowiedzi św., a o godz. 17.15 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

W sobotę o godz. 7.00 Msza świętej ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny i nabożeństwo do Matki Bożej. Na zakończenie Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę Msze święte będziemy kończyć adoracją Najśw. Sakramentu i błogosławieństwem eucharystycznym. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za zrozumienie dziękujemy – Bóg zapłać.

 

Intencja modlitw dla Żywego Różańca na luty – za chorych i opiekujących się nimi.

Parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch w terminie od 24 kwietnia do 2 maja. Koszt 3050 zł i 100 euro. Szczegóły i zapisy w zakrystii

Dziękujemy za wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. Rodziny, które chcą przyjąć uchodźców proszone są o kontakt z GOPS-em. Ponieważ ta pomoc będzie potrzebna przez dłuższy czas, dlatego wystawiona jest puszka na pomoc dla uchodźców.