Pielgrzymka – Sanktuaria Podlasia, Warmii i Mazur

Print Friendly

PIELGRZYMKA Sanktuaria Podlasia, Warmii i Mazur – 5 dni

Termin: 26.04 – 30.04.2022 r. Cena: 1290 PLN

BIAŁYSTOK – ŚWIĘTA WODA – SUPRAŚL – KRUSZYNIANY – SOKÓŁKA – STUDZIENICZNA – SEJNY – WIGRY – ŚWIĘTA LIPKA – STOCZEK WARMIŃSKI – GIETRZWAŁD – NIEPOKALANÓW

PROGRAM

Dzień 1: BIAŁYSTOK

We wczesnych godzinach porannych spotykamy się w wyznaczonym miejscu, pakowanie bagaży i wyjazd. Przejazd do Białegostoku stolicy Podlasia. Tu nawiedzimy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Białostockie Sanktuarium to miejsce, gdzie szczególny kult oddaje się Bł. Michałowi Sopoćko spowiednikowi i kierownikowi duchowemu s. Faustyny Kowalskiej z czasów wileńskich, całkowicie oddanemu szerzeniu prawdy i kultu Miłosierdzia Bożego. Następnie krótki spacer po centrum Białegostoku. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Białymstoku, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2: ŚWIĘTA WODA SUPRAŚL KRUSZYNIANY SOKÓŁKA

Rano śniadanie, po którym udamy się do podlaskiego Sanktuarium Święta Woda, gdzie znajduje się kościół Matki Bożej Bolesnej, a także polska Góra Krzyży. Dalej wizyta w Supraślu sercu Puszczy Knyszyńskiej. Zwiedzimy męski klasztor prawosławny Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i św. Apostoła Jana Teologa oraz pospacerujemy po supraskim centrum, które było tłem do filmowej trylogii Jacka Bromskiego „U Pana Boga w ogródku”. Około południa w programie spotkanie z polskimi Tatarami w Kruszynianach , którzy zamieszkują te ziemie od kilkuset lat i którzy z otwartymi ramionami witają przyjezdnych i dzielą się swoją kulturą. Zobaczymy meczet oraz mizar, a także skosztujemy typowych dla Tatarów dań w tatarskiej jurcie. Kolejno przejazd do kościoła św. Antoniego w Sokółce. Indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu i korporału na którym umieszczona jest Hostia, która zamieniła się w żywą tkankę mięśnia sercowego. Wieczorem Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: STUDZIENICZNA SEJNY WIGRY

Rano, po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła w Studzienicznej. Cechy charakterystyczne tego miejsca to: słynący łaskami obraz, piękno przyrody i cisza pustelni sprzyjająca zadumie i refleksji. 9.VI.1999 r. nawiedził je św. Jan Paweł II. Następnie przejazd do Sejn do sanktuarium Matki Bożej Sejneńskiej. Po zakończeniu zwiedzania udamy się do pokamedulskiego zespołu klasztornego w Wigrach. Należy do najpiękniejszych i najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny. Jego historia sięga drugiej połowy XVII w., kiedy to z Włoch do Polski sprowadzono zakon kontemplacyjny kamedułów. Po zakończeniu przejazd d o hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4: ŚWIĘTA LIPKA STOCZEK KLASZTORNY GIETRZWAŁD

Rano, po śniadaniu przejazd do Świętej Lipki. Świętolipska Bazylika p.w. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny wraz z obejściem krużgankowym i klasztorem jest jednym z najważniejszych zabytków późnego baroku w północnej Polsce. Wysłuchamy koncertu organowego, który ma miejsce każdego dnia. Następnie udamy się do Stoczka Klasztornego. To nie tylko miejsce odosobnienia kard. Stefana Wyszyńskiego, ale również Sanktuarium Matki Bożej Pokoju z Jej cudownym obrazem będącym kopią rzymskiego obrazu „Salus Populi Romani”. Modlitwa w Sanktuarium oraz wizyta w Izbie Pamięci kard. Wyszyńskiego. Na zakończenie dnia udamy się do udamy się do Gietrzwałdu, gdzie miały miejsce objawi, gdzie miały miejsce objawienia maryjne, jedyne na ziemiach polskich oficjalnie uznane przez władzę kościelną. Objawienia miały miejsce 19 lat po objawieniach w Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 r. Nawiedzimy Bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej z Dzieciątkiem, kapliczkę z figurką Matki Boskiej wybudowaną w miejscu objawień oraz cudowne źródełko. Nocleg w Domu Pielgrzyma w Gietrzwałdzie. Obiadokolacja.

Dzień 5: NIEPOKALANÓW

Rano, po śniadaniu nawiedzimy Miasto Niepokalanej – Gród Maryi – Sanktuarium NMP Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie. Zobaczymy liczne pamiątki, przypominające o życiu św. O. Kolbe w tym miejscu: starą kaplicę – kolebkę klasztoru i sanktuarium, celę, w której mieszkał Święty oraz figurę Maryi, którą o. Maksymilian postawił na pustym polu, jako początek wielkiego dzieła na tej ziemi. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do domu. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

 

CENA ZAWIERA:

przejazd komfortowym autokarem

4 noclegi w hotelach 2*/ 3*, pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych lub domach pielgrzyma (pokoje 2, 3, osobowe z łazienkami)

wyżywienie 2 x dziennie: 4 śniadania, 4 obiadokolacje

ubezpieczenie Signal Iduna: NNW (10 000 PLN)

opiekę doświadczonego pilota, podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, słuchawek, taksy klimatycznej, składki na składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy (łącznie ok. 150 PLN/os. – płatne u pilota w autokarze, podana kwota jest orientacyjna i może ulec zmianie. W trakcie trwania sezonu ceny wstępu zmieniają się dynamicznie niezależnie od Orlando)

napojów do obiadokolacji

dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej (w tym rezygnacji spowodowanych zachorowaniem wskutek Sars-Cov1 i Sars-Cov2) oraz przerwania imprezy turystycznej spowodowanego zachorowaniem na COVID-19 (100 PLN/os. – płatne w dniu zapisu na pielgrzymkę)

dopłaty do pokoju jednoosobowego (na zapytanie)

wydatków własnych,

świadczeń niewymienionych w ofercie

WAŻNE INFORMACJE:

  1. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości – DOWÓD OSOBISTY.
  2. Zastrzegamy sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów.
  3. Wysokość składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy z tytułu zawartej umowy o udział w imprezie turystycznej określa Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 22.12.2020 r. (poz. 2372, 2379).
  4. Aktualne informacje dotyczące warunków wjazdu znajdą Państwo na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych Podróżni zobowiązani są spełnić wymienione na stronie rządowej warunki. Warunki wjazdowe, w tym obostrzenia z tytułu Covid-19, mogą ulec zmianie. W przypadku konieczności wykonania testów COVID-19 ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.
  5. Cena pielgrzymki została skalkulowana w oparciu o cenę transportu uwzględniającą ceny paliwa na poziomie ok. 6,0 PLN/l. W przypadku globalnego wzrostu cen paliwa w Polsce i Europie, cena pielgrzymki ulegnie rekalkulacji.