II Niedziela Zwykła – 14 stycznia 2018

„Chodźcie, a zobaczycie” – tymi słowami Chrystus zaprosił pierwszych uczniów, by poszli za Nim. My również jesteśmy uczniami Jezusa – Jego świadkami w współczesnym świecie. Eucharystia, w której uczestniczymy, niech nas umocni w składaniu chrześcijańskiego świadectwa. Dziś po Mszy świętej o godz. 16.30 w kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Wystąpią chóry z Brennej, … (Czytaj więcej…)

WAKACJE Z BOGIEM 2018 nad Morzem Czarnym – Bułgaria

WAKACJE Z BOGIEM 2018 nad Morzem Czarnym – Bułgaria  TERMIN: 24.06-02.07.2018 Zapisy do 30 stycznia 2018 r. Zaliczka 100 euro Ks. Dawid Kubień tel. 33 84 58 451 1 Dzień Wyjazd z Osieka w godzinach popołudniowych. Przejazd nocny przez Słowację, Węgry i Serbię do Bułgarii. 2 Dzień Przyjazd na wybrzeże Morza Czarnego w godzinach popołudniowych. … (Czytaj więcej…)

Święto Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018

Niedziela chrztu Chrystusa jest przypomnieniem naszego chrztu, kiedy Bóg wypowiedział nad nami słowa: „Tyś jest mój syn umiłowany, w tobie mam upodobanie”. Dlatego z wielką wdzięcznością weźmy udział w tej Mszy świętej. Dziś przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najśw. Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – … (Czytaj więcej…)

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 31. 12. 2017

Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować wspólnotę. Módlmy się za polskie rodziny, aby były silne Bogiem. Dziś o godz. 11.00 Msza święta intencji małżeństw obchodzących w tym roku … (Czytaj więcej…)

4 Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017

Nasze tegoroczne oczekiwanie adwentowe dobiega końca. Przynosimy dziś Panu trud naszych adwentowych postanowień i oczyszczone serca. Prośmy Boga, abyśmy wytrwali w Jego łasce i przyjaźni. Dziś WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 11.00. O godz. 11.00 Msza święta w intencji zmarłych Parafian, którzy po raz pierwszy nie zasiądą z nami do … (Czytaj więcej…)

3 Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, wzywa nas do radości. Jest ona charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana. Radujemy się, że przyjdzie kochający nas Jezus, zwycięzca grzechu i śmierci, który daje nam możność uczestnictwa w swoim zwycięstwie. Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku  – o godz. 17.30; w sobotę – o godz. 7.00 zakończenie rorat … (Czytaj więcej…)

2 Niedziela Adwentu – 10 grudnia 2017

Przeżywając drugą niedzielę Adwentu stajemy przed Panem z naszymi postanowieniami, pragnieniem nawrócenia i błagajmy Go o pomoc w ich realizacji. Dziś po Mszy świętej o godz. 9.00 uczniowie naszej szkoły i wolontariusze Caritas zapraszają  na przedstawienie „Być dobrym jak chleb”. Na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla przygotowujących się do pierwszej Komunii św. … (Czytaj więcej…)

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017

Obchodzimy dziś odpust ku czci pierwszego z powołanych – świętego Andrzeja Apostoła. My również zostaliśmy powołani przez Jezusa Chrystusa i zaproszeni na Jego świętą ucztę – Mszę świętą. Otwórzmy nasze serca na głos naszego Mistrza. Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 a w sobotę o godz. 7.00 Dzieci będą otrzymywały pamiątkowy … (Czytaj więcej…)