Francja i Hiszpania

Print Friendly

Pielgrzymka do Francji i Hiszpanii – 9 dni

LOURDES – CARCASSONNE – BARCELONA – MONTSERRAT – GIRONA – AVIGION – ARS

Termin: 30.01 – 07.02.2020 r.  Zapisy: parafia św. Andrzeja Apostoła w Osieku, tel: 33 845 84 51

Dzień 1: Wyjazd z Polski  30.01.2020 r. (czwartek) O godzinie 6.00 spotykamy się na wyznaczonym parkingu. Pakowanie bagażu, wyjazd w kierunku graniczy polskoniemieckiej. Całodzienny przejazd przez terytorium Niemiec i Francji. Nocny przejazd autokarem.

Dzień 2: Lourdes 31.01.2020 r. (piątek) W godzinach popołudniowych przyjedziemy do Lourdes – miejsca licznych pielgrzymek chorych i niepełnosprawnych z całego świata. Pielgrzymuje w to miejsce około 6 mln osób z około 150 państw świata. To właśnie tam 11 lutego 1858 r., przy jaskini Massabielle 14-letnia Bernadeta doświadczyła objawienia Matki Boskiej. Zakwaterowanie  w hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Lourdes 01.02.2020 r. (sobota) Cały ten dzień spędzimy w Lourdes. Po śniadaniu przejdziemy pod Grotę Objawień Massabielle, ze źródłem cudownej, uzdrawiającej wody, zwiedzimy kościół podziemny Piusa X i bazylikę Różańcową. Następnie spacer Drogą Jubileuszową przez miejsca związane z życiem Św. Bernadetty. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4:  Carcassonne 02.02.2020 r. (niedziela) Rano Msza św., po niej śniadanie. Następnie przejedziemy do Carcassonne – jednego z najpiękniejszych średniowiecznych miast francuskich. Spacer urokliwymi uliczkami tego miasteczka wzdłuż murów obronnych. Czas wolny. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do Hiszpanii. Zakwaterowanie w hotelu na Costa Brava. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Barcelona 03.02.2020 r. (poniedziałek) Rano, po śniadaniu przejazd do stolicy Katalonii – Barcelony. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od zobaczenia najsłynniejszego i wciąż niedokończonego dzieła Antonio Gaudiego – Sagrada Familia (z zewnątrz). Następnie przejedziemy do centrum miasta. Spacer po średniowiecznym centrum do Dzielnicy Gotyckiej. Nawiedzimy Katedrę Św. Eulalii. Spacer najdłuższą i uznaną za jedną z najbarwniejszych ulic Barcelony – La Ramblas. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6: Montserrat, Girona 04.02.2020 r. (wtorek) Rano, po śniadaniu przejazd na Montserrat. Zobaczymy klasztor z figurką Czarnej Madonny, który położony jest na wysokim wzgórzu z pięknymi widokami na pasmo górskie Montserrat. Po południu przejazd do Girony posiadającą jedną z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii oraz jedną z największych i najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Katedra w Gironie słynie z najszerszej nawy na świecie. Turystów urzekają także kolorowe domy nad rzeką Onyar. Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 7: Avignion 05.02.2020 r. (środa) Rano po śniadaniu przejazd do Avignonu. Spacer po mieście, zobaczymy Katedrę, Pałac Papieski (z zewnątrz) i słynny most św. Benezeta. Następnie przejedziemy na nocleg w okolice Lyonu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: Ars 06.02.2020 r. (czwartek) Rano, po śniadaniu zwiedzanie Ars, miasta związanego z posługą kapłańską „biednego proboszcza” czyli św. Jana Marii Vianney. Zobaczymy kościół i konfesjonał, w którym spowiadał ponad 17 godzin dziennie, nawiedzimy kaplicę serca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebanię niezmienioną od czasów jego posługi. Następnie udamy się w drogę powrotną do Polski. Nocny przejazd autokarem.

Dzień 9: Powrót do Polski 07.02.2020 r. (piątek) Kontynuacja podroży. W godzinach popołudniowych powrót. Zakończenie pielgrzymki.  

Cena:   2 250 PLN/os. (przy grupie 40 os.)

2 390 PLN/os. (przy grupie 35 os.)

2 590 PLN/os. (przy grupie 30 os.)

2 850 PLN/os. (przy grupie 25 os.)

Cena zawiera:

 • Przejazd komfortowym autokarem (wyposażonym w: klimatyzację, wc, rozkładane fotele, barek – płatny we własnym zakresie, video/dvd);
 • 6 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-os. z pełnym węzłem sanitarnym);
 • Wyżywienie 2 x dziennie: 6 śniadania, 6 obiadokolacji;
 • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: KL (10 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), z uwzględnienie chorób przewlekłych;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota;
 • Codzienna Msza Św.;
 • Przedstawiony program zwiedzania;
 • Podatek Vat.

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • przewodników lokalnych, wjazdów do miast, kosztów związanych  z realizacją programu, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. Na te wszystkie dodatkowe koszty związane z realizacją programu należy zaopatrzyć się w kwotę ok 65 euro/os. (przy grupie 40 os.) – płatne u pilota w autokarze,
 • napoi do obiadokolacji;
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego;
 • dopłaty do ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z pielgrzymki 95 PLN (przy cenie za grupę 40 os.) – płatne tylko w dniu zapisu na pielgrzymkę; świadczeń niewymienionych w ofercie.

B.P. „ORLANDO TRAVEL” ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW PROSIMY O ZABRANIE WAŻNEGO DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI (DOWODU OSOBISTEGO LUB PASZPORTU)