Pielgrzymka do Rumunii

Print Friendly

PIELGRZYMKA do Rumunii – 7 dni

Termin: 25.05 – 31.05.2020 r. Cena: 1990 PLN

Lewocza, Satu Mare, Sapanta, Prisłop, Voronet, Kaczyka, Braszow, Bran, Sybin, Alba Iulia, Wąwóz Turda, Kluż-Napoka, Tokaj

DZIEŃ 1: Lewocza – poniedziałek 25.05.2020

O wczesnej godzinie porannej wyjazd autokarem w kierunku Słowacji i Węgier. Na terenie Słowacji krótkie zwiedzanie miejscowości Lewocza. Jest to zabytkowa perełka słowackiego Spisza, a zarazem ważne maryjne sanktuarium, odwiedzone w czasie papieskiej pielgrzymki przez Św. Jana Pawła II. Zobaczymy tam katedrę Św. Jakuba o najwyższym gotyckim ołtarzu w Europie (dzieło Mistrza Jakuba z Lewoczy) oraz Sanktuarium Maryjne na Mariańskiej Górze. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 2: Satu Mare, Sapanta, Prisłop

Po śniadaniu przejedziemy do Satu Mare, jest to ważne miasto północnej Rumunii, zobaczymy tam Plac Wolności, przy którym znajduje się m.in. reprezentacyjny Hotel „Dacia” oraz klasycystyczna katolicka katedra. Następnie przejedziemy przez rumuński Maramuresz. W miejscowości Sapanta znajduje się jedyny w swoim rodzaju „wesoły cmentarz” gdzie na kolorowych nagrobkach wyrzeźbione są sceny z życia pochowanych tam mieszkańców wioski. Po południu dotrzemy do Przełęczy Prisłop, przejedziemy malowniczą górska trasą pomiędzy masywami Gór Maramurskich oraz Parku Narodowego Gór Rodniańskich. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 3: Voronet, Kaczyka

Po śniadaniu przejedziemy do Monastyru Voronet – świątynia została zbudowana w 1488 roku na miejscu starej drewnianej cerkwi – zaledwie w 3 miesiące i 21 dni! Jej wewnętrzne i zewnętrzne ściany zdobią przecudne freski przedstawiające sceny biblijne. Następnie udamy się do miejscowości Kaczyka – największego sanktuarium maryjnego w Rumunii. Historia miasteczka rozpoczyna się w 1785 roku, kiedy to odkryto tutaj duże pokłady soli kamiennej, prężnie działa tam Stowarzyszenie Polaków, a także Dom Polski. Odwiedzając Kaczykę warto także odwiedzić rzymskokatolicki kościół Wniebowzięcia NMP przy którym znajduje się replika słynnej groty z Lourdes, która stanowi cel licznych pielgrzymek katolickich w Rumunii. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 4: Braszow, Bran

Po śniadaniu udamy się do Braszowa, starego grodu otoczonego potężnymi murami z XV wieku, położonego w środkowej Rumunii. Zobaczymy słynny Czarny Kościół, jest to największy kościół w Rumunii i południowo-wschodniej Europie, a jednocześnie największy późnogotycki kościół na wschód od Wiednia, jeden z najcenniejszych zabytków gotyckich Rumunii. Może pomieścić 5 tysięcy wiernych. Na wieży wisi największy w Rumunii dzwon, który waży 6 ton. Następnie udamy się na zwiedzanie zamku w Bran, czyli odwiedzimy legendarną siedzibę Vlada Drakuli. Zwiedzanie malowniczego, znanego na całym świecie zamku położonego na wysokiej skale. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5: Sybin

Po śniadaniu przejedziemy do Sybina – miasta, którego znaczenie dla Transylwanii jest tak duże jak Krakowa dla Polski. Zwiedzanie jednego z najciekawszych miast Rumunii, m.in.: starówki, Magistratu z XV w., wieży ratuszowej oraz Mostu Kłamców. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6: Alba Julia, Wąwóz Turda, Kluż-Napoka

Po śniadaniu przejedziemy do Alba Iulia, historycznej stolicy Królestwa Rumunii oraz ważnej nekropolii monarszej. Przejedziemy przez Wąwóz Turda i dotrzemy do miejscowości Kluż-Napoka, stolicy Siedmiogrodu. Zobaczymy Kościół Św. Michała oraz pomnik króla Macieja Krowina Hunyadiego. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7: Tokaj, powrót do Polski – niedziela 31.05.2020

Po wczesnym śniadaniu przejedziemy przez Węgry, Słowację, w kierunku Polski. Na terenie Węgier krótki spacer po miejscowości Tokaj, jest to niekłamana stolica najsłynniejszego węgierskiego wina, a zarazem piękne barokowe miasteczko. Do kraju przyjedziemy w bardzo późnych godzinach wieczornych lub nocnych. Pożegnanie z pilotem i zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 • przejazd komfortowym autokarem (wyposażonym w klimatyzację, wc, rozkładane fotele, barek – płatny we własnym zakresie, video/dvd);
 • 6 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienką);
 • wyżywienie 2 razy dziennie (6 śniadań, 6 obiadokolacji);
 • ubezpieczenie signal iduna kl (10 000 eur) i nnw (7 000 pln) + choroby przewlekłe i nowotworowe;
 • opieka doświadczonego pilota;
 • program zwiedzania;
 • podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, wjazdów do miast, lokalnych przewodników, ewentualnych przejazdów komunikacją miejską, taksy klimatycznej, słuchawek podczas zwiedzania, zwyczajowych napiwków (ok 60 EUR / osobę, płatne u pilota w autokarze);
 • napojów do obiadokolacji;
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego (120 EUR, tylko na zapytanie i do potwierdzenia z hotelami);
 • dodatkowego ubezpieczenia SIGNAL IDUNA od kosztów z losowej rezygnacji z pielgrzymki (85 PLN – płatne tylko w dniu zapisu);
 • świadczeń niewymienionych w ofercie.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów. Prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości (dowodu osobistego lub paszportu). Oferta dla grupy min. 46 osób.