Święto Chrztu Pańskiego – 13 stycznia 2019

Niedziela chrztu Chrystusa jest przypomnieniem naszego chrztu, kiedy Bóg wypowiedział nad nami słowa: „Tyś jest mój syn umiłowany, w tobie mam upodobanie”. Dlatego z wielką wdzięcznością weźmy udział w tej Mszy świętej. Dziś Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy świętej o godz. 11.00 wystąpi chór Osieczanie. Po Mszy świętej o godz. 16.30 w kościele odbędzie się … (Czytaj więcej…)

Koncert kolęd (zdjęcia)

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu regionalnego Dudoski z Jasienicy, szkolnego zespołu Bolęcina z Sułkowic Bolęciny, Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca z Andrychowa oraz orkiestry dętej z Osieka.

Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019

W dzisiejsze święto Objawienia Pańskiego dziękujemy Bogu za to, że wraz z Trzema Mędrcami i ze wszystkimi narodami świata możemy stanąć na progu betlejemskiej groty, by wielbić objawioną Miłość. Pamiętajmy o misjonarzach, którzy głoszą Ewangelię, by wszyscy mogli uwielbiać Boga. Módlmy się również o dar otwartych serc dla ludzi, którym głoszone jest Słowo Boże. Dziś … (Czytaj więcej…)

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 30 grudnia 2018

Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować wspólnotę. Módlmy się za polskie rodziny, aby były silne Bogiem. Dziś o godz. 11.00 Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. W poniedziałek … (Czytaj więcej…)

Życzenia świąteczne

Drodzy Parafianie i Goście Na świętowanie kolejnej rocznicy Bożego Narodzenia w Betlejem życzymy, aby Jezus każdego dnia rodził się w Waszych sercach i rodzinach,  w trudach i radościach codzienności. Życzymy, aby w te Święta, podczas których przychodzi Zbawiciel, każdy doświadczył prawdziwej miłości, serdeczności i życzliwości. Niech Was otacza opieka Bożej Dzieciny i Jego Matki. Błogosławionych … (Czytaj więcej…)

IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018

Nasze tegoroczne oczekiwanie adwentowe dobiega końca. Przynosimy dziś Panu trud naszych adwentowych postanowień i oczyszczone serca. Prośmy Boga, abyśmy wytrwali w Jego łasce i przyjaźni. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta o godz. 8.00 w intencji zmarłych Parafian, którzy po raz pierwszy nie zasiądą z nami do wigilijnego stołu. Szczególnie zapraszamy rodziny przeżywające ból … (Czytaj więcej…)

III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, wzywa nas do radości. Jest ona charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana. Radujemy się, że przyjdzie kochający nas Jezus, zwycięzca grzechu i śmierci, który daje nam możność uczestnictwa w swoim zwycięstwie. Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku  – o godz. 17.30; w sobotę – o godz. 7.00 zakończenie rorat. … (Czytaj więcej…)

II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018

Przeżywając drugą niedzielę Adwentu stajemy przed Panem z naszymi postanowieniami, pragnieniem nawrócenia i błagajmy Go o pomoc w ich realizacji. Dziś na Mszy świętej o godz. 9.00 poświęcenie medalików dla przygotowujących się do pierwszej Komunii św. O godz. 17.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Dziś dzień modlitw i pomocy materialnej dla Kościoła katolickiego na Wschodzie. … (Czytaj więcej…)

I Niedziela Adwentu – Odpust – 2 grudnia 2018 (zdjęcia)

Obchodzimy dziś odpust ku czci pierwszego z powołanych – świętego Andrzeja Apostoła. My również zostaliśmy powołani przez Jezusa Chrystusa i zaproszeni na Jego świętą ucztę – Mszę świętą. Otwórzmy nasze serca na głos naszego Mistrza. Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w sobotę o godz. 7.00 Dzieci będą otrzymywały pamiątkowy obrazek. … (Czytaj więcej…)

MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE Z BOGIEM!

 MOJE WIELKIE GRECKIE WAKACJE Z BOGIEM! TERMIN: 24.06-02.07.2019 Zapisy + Zaliczka 100 euro Ks. Dawid Kubień tel. 33 84 58 451 Dzień 1. 24.06.2019 pn. Wyjazd z miejscowości Osiek w godzinach rannych przejazd przez Słowację, Węgry do Serbii – przerwa na obiadokolacje w restauracji, następnie przejazd nocny do Grecji. Dzień 2. 25.06.2019 wt. W godzinach … (Czytaj więcej…)