Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA ADWENTU 29. 11. 2020

Print Friendly

Obchodzimy dziś odpust ku czci pierwszego z powołanych – świętego Andrzeja Apostoła, patrona Parafii. My również zostaliśmy powołani przez Jezusa Chrystusa i zaproszeni na Jego świętą ucztę – Mszę świętą.

W naszej wspólnocie witamy ks. Marcina Mendrzaka. Powierzając nasze sprawy św. Andrzejowi weźmy udział we Mszy świętej.

Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.00

W poniedziałek święto Patrona naszej Parafii – św. Andrzeja Apostoła.

W środę po Mszy świętej roratniej zmianka tajemnic różańca św.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek i pierwsza sobotę miesiąca

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZED PIERWSZYM PIĄTKIEM w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek dodatkowo od godz. 16.00

W czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do św. O. Pio.

W piątek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Na ten dzień Ks. Biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. O godz. 10.00 Msza św. w intencji górników. O godz. 16.00 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św

W sobotę od godz. 8.30 z posługą kapłańską udamy się do osób chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.  Po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę dziękujemy. Na Mszy św. o godz. 9.00 poświęcenie medalików dla przygotowujących się do I Komunii św

Przyszła niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła katolickiego na Wschodzie. Przed kościołem będziemy kwestować na rzecz naszych Rodaków za wschodnią granicą. Za wszelkie ofiary – Bóg zapłać.

Bardzo prosimy o włączenie się w akcję charytatywną WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Okolicznościowe świece można nabyć przy wejściu do kościoła i w zakrystii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Poświęcone OPŁATKI NA STÓŁ WIGILIJNY są dostępne przy wejściu do kościoła i w zakrystii. Ofiary składane przy tej okazji są formą wdzięczności za całoroczną posługę w naszej parafii pana Andrzeja – organisty.

Od 1 do 15 grudnia w sklepach Lewiatan i Delfin organizowana jest świąteczna zbiórka żywności. Do wystawionych koszów można złożyć produkty o długim terminie ważności. Paczki z artykułami trafią przed świętami do osób potrzebujących z naszej parafii. Za okazane serce – dziękujemy.

Intencja modlitw dla Wspólnot Żywego Różańca na grudzień – aby wszyscy przeżyli Święta Bożego Narodzenia pojednani z Bogiem i z bliskimi.