Ogłoszenia duszpasterskie XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9 sierpnia 2020 roku

Przyszliśmy na niedzielną Mszę Świętą, aby spotkać się z Bogiem przez sakramentalne uobecnienie ofiary Chrystusa. Wśród burz i niepokojów współczesnego życia potrzeba nam chwili ciszy i modlitwy. Niech ta Eucharystia umocni naszą wiarę. Z Jezusem najbezpieczniej.

W poniedziałek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

We wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy.  O godz. 8.00 z parkingu obok kościoła wyjazd pielgrzymów na Jasną Górę.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W czwartek wspomnienie Matki Bożej Kalwaryjskiej.

W piątek uroczystość św. Maksymiliana Kolbe, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji. W tym roku uroczystości diecezjalne odbędą się w kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Msza święta o godz. 10.30 będzie transmitowana przez Radio Diecezjalne.

W tym dniu, z racji uroczystości, nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Od godz. 4.30 wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej z przystanków przy ul. Głównej.

W sobotę UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy świętych poświęcenie kwiatów i ziół.

Przyszła niedziela jest dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Przed kościołem będziemy kwestować na rzecz poszkodowanych mieszkańców stolicy Libanu. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki na Jasną Górę i do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pielgrzymka do Torunia, Malborka i Gdańska odbędzie się od 11 do 13 września. Osoby, które się zapisały proszone są o potwierdzenie swojego udziału.

Trwa miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji oraz zachęcamy do abstynencji w tym miesiącu. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przed ołtarzem MB Różańcowej.

Intencja modlitw dla Wspólnot Żywego Różańca na sierpień – o trzeźwość Narodu.