Zalecenia dotyczące działań w związku z zagrożeniem epidemiologicznym

Print Friendly

Z wiarą w Opatrzność Bożą, w trosce o życie i zdrowie każdego z nas, a także w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz biskupa diecezjalnego Romana Pindla podejmujemy decyzję o wprowadzeniu w naszej parafii prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem.

Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.

Dlatego informujemy, że:

1. Zostają odwołane: dekanalny kurs lektorski, spotkania z kandydatami do bierzmowania, rekolekcje parafialne, Droga Krzyżowa ulicami Osieka, spotkania formacyjne grup parafialnych dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także dzień spowiedzi przedświątecznej. Zachęcamy wiernych, aby w okresie Wielkiego Postu korzystali z Sakramentu Pokuty w ramach codziennej spowiedzi przed Mszą świętą. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostanie dni Wielkiego Postu.

2. W kancelarii parafialnej prosimy załatwiać tylko najpilniejsze sprawy, których nie można załatwić telefonicznie. W sprawach pilnego wezwania do chorych lub pogrzebu prosimy dzwonić na numer parafialny: tel. 33 84 58 217 / 33 84 58 451.

3. Zachęcamy wiernych do przyjmowania Komunii Świętej na rękę, a znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk.

Przyjmując Komunię Świętą na rękę: lewą dłoń kładziemy na prawej w kształcie krzyża tworząc tron. Kapłan kładzie Hostię na lewej ręce, wierny na oczach kapłana prawą ręką wkłada Hostię do ust.

4. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, np. poprzez pomoc w zakupach. Prosimy wszystkich ludzi wierzących o modlitwę w intencji ochrony przed chorobami, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas.

5. Zachęcić wiernych, którzy przyjechali z zagranicy, aby samodzielnie podjęli kwarantanne domową i uzyskali potrzebne informacje od Sanepidu. Jest to wyraz odpowiedzialności i miłości bliźniego, zwłaszcza najbliższych w rodzinie.