III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 5. 05. 2019

Zmartwychwstały Chrystus obecny jest w Kościele. To On sam przemawia do nas i wyjaśnia nam Pisma. To Jego przyjmujemy w Komunii świętej. Z wiarą więc przystąpmy do tego ołtarza.

Dziś – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych dopołudniowych adoracja Najśw. Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

Po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas IV Szkoły Podstawowej, a po Mszy świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci.

Na prośbę ks. Biskupa Ordynariusza do puszek przy kościele kwestujemy na radio diecezjalne „Anioł Beskidów”. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

Przeżywamy Niedzielę Biblijną, każdy z nas po Mszy św. może otrzymać wyjątkowy dar. Będzie to Chleb życia pod postacią fragmentu Pisma św. Z przygotowanych koszyczków weźmy kartkę i po powrocie do domu odczytajmy otrzymany tekst. Niech on nam posłuży jako przedmiot medytacji w codziennej modlitwie. Zachęcamy do czytania Ewangelii.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe:

– dziś o godz. 16.00  – w tygodniu po Mszy świętej o godz. 17.30

W poniedziałek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie scholi oraz próba dzieci wraz z rodzicami przed I Komunią św.

W środę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem majowym.

W sobotę o godz. 4.00 wyjazd na pielgrzymkę do Kalisza, Gniezna i Poznania.

W sobotę o godz. 10.00 w kościele odbędzie się próba dzieci klas IV Szkoły Podst.

W przyszłą niedzielę – Niedziela Dobrego Pasterza. Przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

Zapowiedzi Karoliny Frączek, Waldemara Kramarczyka, Karoliny Sporysz, Anety Sobeckiej i Jakuba Lisowskiego są umieszczone w gablotce ogłoszeń.