Niedziela Palmowa – 14 kwietnia 2019

Wsłuchując się dzisiaj w opis Męki Pańskiej, stajemy w pod krzyżem Zbawiciela. Na szczycie Golgoty widać prawdę o Bogu, którego miłość jest większa niż nasze grzechy.

Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie palm i procesja. Po Mszy świętej konkurs palm.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza św.

Bóg zapłać za ofiary składane w czasie Gorzkich Żali oraz za włączenie się w akcję charytatywną baranek wielkanocny i wsparcie akcji ozdoby wielkanocne.

W poniedziałek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się zbiórka ministrantów i lektorów.

We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkania scholi.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

WIELKI CZWARTEK jest pamiątką ustanowienia Eucharystii i Sakr. Kapłaństwa

O godz. 18.00 Msza święta Wieczerzy Pańskiej.

Po Mszy świętej przeniesienie Najśw. Sakramentu do „Ciemnicy” i adoracja do godz. 24.00.

O godz. 21.00 adoracja prowadzona przez oazę rodzin, a o 22.00 przez młodzież.

WIELKI PIĄTEK to pamiątka śmierci Pana Jezusa.

W tym dniu obowiązuje post ścisły i nie można korzystać z dyspensy postnej.

W Wielki Piątek Kościół powstrzymuje się od sprawowania Mszy świętej, a Komunii świętej wolno udzielać tylko w czasie obrzędów liturgicznych.

Zapraszamy na adorację od godz. 7.00.

O godz. 9.00 droga krzyżowa dla uczniów klas VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

O godz. 12.00 droga krzyżowa dla dzieci.

O godz. 15.00 droga krzyżowa w Godzinę Miłosierdzia Bożego.

O godz. 18.00 liturgia Męki Pańskiej.

O godz. 21.00 Gorzkie Żale.

O godz. 23.00 droga krzyżowa.

Adoracja Najśw. Sakramentu w „Grobie” trwać będzie do godz. 24.00.

Ofiary składane w „Ciemnicy” i przy „Bożym Grobie” przeznaczone są na utrzymanie Bożego Grobu w Ziemi świętej. Za każdą ofiarę – Bóg zapłać.

WIELKA SOBOTA

W Wielką Sobotę adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 7.00 do 18.00.

Święcenie pokarmów przed kościołem od godz. 9.00 do godz. 12.00 co 10 minut. Taka częstotliwość pozwoli każdemu w dogodnym czasie przyjść do kościoła, aby poświęcić pokarmy, pomodlić się przy Grobie Jezusa i uczcić Jego Krzyż.

O godz. 18.00 Obrzędy Wigilii Paschalnej. Prosimy przynieść świece z osłonką.

Przed godz. 20.00 procesja rezurekcyjna na którą zapraszamy orkiestrę, poczty sztandarowe oraz wszystkich Parafian.

Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w nabożeństwach Triduum Paschalnego.

Szczegółowe informacje o obrzędach Wielkiego Tygodnia są umieszczone w gablotce ogłoszeń, gazetce parafialnej oraz na stronie internetowej Parafii.

Zapowiedzi Przemysława Mąkiny i Wojciecha Płonki są umieszczone w gablotce ogłoszeń