IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019

Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, zawsze czyni ku nam pierwszy krok. Dlatego w Eucharystii Jezus ofiaruje się za nas swojemu Ojcu, abyśmy mogli narodzić się do  życia wiecznego.

Dziś na Mszy świętej o godz. 9.00 zaśpiewa chór Osieczanie, a o godz. 11.00 – schola. Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonię do Grecji.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta.

We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkania scholi.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza święta i zmianka tajemnic różańca.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca

Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w tygodniu w pół godziny przed Mszą św. oraz dodatkowo w piątek od godz. 15.30

W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Ojca Pio i możliwość uszanowana jego relikwii.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej:

– po Mszy świętej o godz. 7.00    – o godz. 16.00 dla dzieci         – o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.

Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy w czasie dróg krzyżowych.

W piątek od godz. 9.00 z posługą kapłańską udamy się do osób chorych. Przed Wielkanocą udamy się do chorych jeszcze we wtorek 9 kwietnia. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.

W sobotę po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, a po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania jego relikwii.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje. Plan rekolekcji umieszczony jest w gablotce, gazetce i na stronie internetowej. Rekolekcje poprowadzi ks. Bogusław Zawada – dyrektor Szkół Salezjańskich w Oświęcimiu. Zapraszamy na nauki rekolekcyjne. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy – Bóg zapłać.

Trwa akcja charytatywna baranek wielkanocny. Można go nabyć przed kościołem i w zakrystii. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Przed kościołem dzieci i młodzież rozprowadzają ozdoby wielkanocne. Ofiary przeznaczone są na ich wakacyjny wyjazd.

Zapowiedzi Mateusza Kruczały, Arkadiusza Górkiewicza są umieszczone w gablotce ogłoszeń.