III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019

Okres Wielkiego Postu, to czas pokuty i odnowy wewnętrznej. Przychodzimy do Jezusa, aby pomógł nam oczyścić nasze serca ze złych pragnień i skłonności.

Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta.

W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego, zwłaszcza życia nienarodzonych. Zapraszamy na różaniec w tej intencji o godz.17.00 i zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na otoczeniu modlitwą przez 9 miesięcy nieznanego dziecka, aby mogło się narodzić i godnie żyć. Ci, którzy są chętni rozpocząć taką modlitwę prosimy pobrać informator z modlitwą i deklaracją, która jest umieszczona na stoliku przed ołtarzem MB Różańcowej. Po wypełnieniu prosimy wrzucić deklarację do puszki przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.

We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie scholi.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej:

– po Mszy świętej o godz. 7.00 – o godz. 16.00 dla dzieci – o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.00 zaśpiewa chór Osieczanie, a o godz. 11.00 – schola.

Po Mszy świętej o godz. 11.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonię do Grecji.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta.

Od przyszłej niedzieli dzieci i młodzież organizują kiermasz ozdób wielkanocnych. Ofiary przeznaczone będą na ich wakacyjny wyjazd.

Trwa akcja charytatywna baranek wielkanocny. Można go nabyć przed kościołem i w zakrystii. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Zapowiedzi Żanety Drabczyk, Martyny Walus i Agnieszki Piechocińskiej są umieszczone w gablotce ogłoszeń.