II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019

Print Friendly

Objawiając swą boską chwałę na Górze Tabor Chrystus umocnił wiarę uczniów na czas nadchodzącej męki. Dzisiaj umacnia naszą nadzieję, byśmy nie ustawali w wysiłkach, pracy i cierpieniu dla królestwa Bożego i mimo przeszkód i trudności trwali zjednoczeni z Nim i całym Kościołem.

Dziś przeżywamy dzień pomocy duchowej i materialnej dla Misji w Afryce. Dlatego przed kościołem kwestujemy na rzecz dzieci Afryki. Za każdą ofiarę – Bóg zapłać.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta.

We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i opiekuna Pana Jezusa.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta. O godz. 19.00 odbędzie się spotkanie oazy rodzin.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej:

– po Mszy świętej o godz. 7.00    – o godz. 16.00 dla dzieci         – o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. 

W sobotę droga krzyżowa w intencji trzeźwości. Rozpoczęcie przy Bramie Śmierci w Brzezince o godz. 10.00. Szczegóły w gablotce ogłoszeń.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy akcję charytatywną baranek wielkanocny. Można go będzie nabyć przed kościołem i w zakrystii. Bóg zapłać – za każdą ofiarę.

W poniedziałek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego, zwłaszcza życia nienarodzonych. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na otoczeniu modlitwą przez 9 miesięcy nieznanego dziecka, aby mogło się narodzić i godnie żyć. Ci, którzy są chętni rozpocząć taką modlitwę prosimy pobrać informator z modlitwą i deklaracją, która jest umieszczona na stoliku przed ołtarzem MB Różańcowej. Po wypełnieniu prosimy do 25 marca wrzucić deklarację do puszki przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.

Zapowiedzi Mateusza Biesa i Klaudii Wacięga są umieszczone w gablotce ogłoszeń.