I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019

Rozpoczęty okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia. Prawdziwie chrześcijańskie nawrócenie to podjęcie zdecydowanej walki ze złem. Wzorem jest dla nas Chrystus. Uczestnicząc we Mszy świętej prośmy Go o siłę do naszych codziennych zmagań ze słabością i grzechem.

Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędą się spotkania scholi.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W piątek droga krzyżowa:

• po Mszy świętej o godz. 7.00,
  • o godz. 16.00 dla dzieci,
  • o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.

W piątek – z racji trzeciego piątku miesiąca – po Mszy świętej o godz. 17.30 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Druga niedziela Wielkiego Postu została ustanowiona w Polsce dniem pomocy duchowej i materialnej dla Misji w Afryce. Dlatego w przyszłą niedzielę przy kościele będą zbierane ofiary do puszek jako jałmużna postna na pomoc głodującym dzieciom Afryki. To również okazja do zadośćuczynienia dla tych, którzy nie poszczą w piątki.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci. O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie msza święta.

Zachęcamy do abstynencji od alkoholu w czasie Wielkiego Postu. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przed ołtarzem MB Różańcowej.

Zapowiedzi Marty Bąbacz i Wojciecha Nowaka są umieszczone w gablotce ogłoszeń.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik. Szczegóły w gablotce parafialnej.