I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019

Print Friendly

Rozpoczęty okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia. Prawdziwie chrześcijańskie nawrócenie to podjęcie zdecydowanej walki ze złem. Wzorem jest dla nas Chrystus. Uczestnicząc we Mszy świętej prośmy Go o siłę do naszych codziennych zmagań ze słabością i grzechem.

Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędą się spotkania scholi.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W piątek droga krzyżowa:

  • po Mszy świętej o godz. 7.00,
  • o godz. 16.00 dla dzieci,
  • o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.

W piątek – z racji trzeciego piątku miesiąca – po Mszy świętej o godz. 17.30 odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Druga niedziela Wielkiego Postu została ustanowiona w Polsce dniem pomocy duchowej i materialnej dla Misji w Afryce. Dlatego w przyszłą niedzielę przy kościele będą zbierane ofiary do puszek jako jałmużna postna na pomoc głodującym dzieciom Afryki. To również okazja do zadośćuczynienia dla tych, którzy nie poszczą w piątki.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo dzieci. O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie msza święta.

Zachęcamy do abstynencji od alkoholu w czasie Wielkiego Postu. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przed ołtarzem MB Różańcowej.

Zapowiedzi Marty Bąbacz i Wojciecha Nowaka są umieszczone w gablotce ogłoszeń.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik. Szczegóły w gablotce parafialnej.