VIII Niedziela zwykła – 3 marca 2019

Print Friendly

W ten święty dzień, przychodzimy na Mszę świętą, bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara będzie znakiem naszej ufności wobec Boga.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca a równocześnie ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Po Mszach świętych dopołudniowych i przez cały dzień będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

W poniedziałek święto św. Kazimierza.  Od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia

O godz. 15.30 adoracja klas 8a i 8b Szkoły Podst.

O godz. 16.00 adoracja klas 8c Szkoły Podst.

O godz. 16.30 adoracja klas 3C i 3D Gimnazjum

O godz. 17.00 różaniec

We wtorek od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia

O godz. 16.00 adoracja scholi

O godz. 16.30 adoracja Wspólnoty Żywego Różańca połączona ze zmianką tajemnic różańca

O godz. 17.00 różaniec

Zapraszamy do rodzinnej lub indywidualnej adoracji Pana Jezusa.

W ŚRODĘ – POPIELEC. ROZPOCZYNAMY WIELKI POST. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 17.30. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypywania głów poświęconym popiołem. Na Mszy świętej o godz. 17.30 poświecenie książeczek dla przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych.

W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. post jakościowy (dotyczy tych, którzy ukończyli 14 lat), czyli powstrzymanie się od jedzenia mięsa oraz post ilościowy (dotyczy osób pełnoletnich do 60 roku życia), czyli ograniczenie posiłków do jednego sytego i dwóch lekkich.

W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Ojca Pio i możliwość uszanowana jego relikwii.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej:

– po Mszy świętej o godz. 7.00

– o godz. 16.00 dla dzieci / dzieci będą otrzymywać obrazki /

– o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. 

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Po nabożeństwie Msza święta.

Zachęcamy do abstynencji od alkoholu w czasie Wielkiego Postu. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przed ołtarzem MB Różańcowej.

Intencja modlitw dla Wspólnot Żywego Różańca na miesiąc marzec – Aby Wielki Post był czasem nawrócenia i umocnienia wiary