III niedziela zwykła – 27 stycznia 2019

Spośród wielu nauczycieli jakich znamy Chrystus jest jedyny i wyjątkowy, ponieważ Jego nauka jest zawsze nowa i posiada moc, która może odnowić nasze życie. Słuchajmy zatem Jego słów, przyjmijmy Jego Ciało, abyśmy mogli w swoim życiu doświadczyć Jego zbawczej mocy.

Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 wystąpi chór Wrzos, a o godz. 17.30 na sali WDK odbędzie się opłatek dla wspólnoty Żywego Różańca i zmianka tajemnic.

W poniedziałek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie scholi.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W czwartek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. Po Mszach świętych możliwość uszanowania jego relikwii.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Spowiedź  święta  przed  pierwszym  piątkiem w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą a w piątek dodatkowo od godz. 16.00 do godz. 17.30.

W piątek po Mszach świętych nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.30 z posługą kapłańską udamy się do chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.

W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 17.30. W czasie Mszy świętych poświęcenie gromnic.

W Kościele święto to jest obchodzone jako Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry klauzurowe do tej pory utrzymywały się z prac ręcznych: szycia ornatów i haftów. Zostały wyparte z rynku przez firmy i trudno im się utrzymać. Stąd prosimy o materialne wsparcie dla Sióstr w przyszłą niedzielę do puszek przy kościele. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

Do końca miesiąca trwają zapisy na kolonie letnią dla dzieci i młodzieży w Grecji.

Osoby, które zapisały się pielgrzymkę do Kalisza, Gniezna, Poznania i Trzebnicy, proszone są o dokonanie wpłaty zaliczki.