Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019

Print Friendly

W dzisiejsze święto Objawienia Pańskiego dziękujemy Bogu za to, że wraz z Trzema Mędrcami i ze wszystkimi narodami świata możemy stanąć na progu betlejemskiej groty, by wielbić objawioną Miłość.

Pamiętajmy o misjonarzach, którzy głoszą Ewangelię, by wszyscy mogli uwielbiać Boga. Módlmy się również o dar otwartych serc dla ludzi, którym głoszone jest Słowo Boże.

Dziś Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najśw. Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Dodatkowa Msza święta o godz. 13.00 a po Niej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla seniorów Osieka i Głębowic na sali OSP.

Na zakończenie każdej Mszy świętej poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy świętej  będzie możliwość nabycia kredy, kadzidła i węgielka. Bóg zapłać za składane ofiary, które przeznaczone zostaną na cele misyjne.

We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie scholii.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy świętej o godz. 11.00 wystąpi chór Osieczanie.

Po Mszy świętej o godz. 16.30 w kościele odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu regionalnego Dudoski z Jasienicy, szkolnego zespołu Bolęcina z Sułkowic Bolęciny, Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca z Andrychowa oraz orkiestry dętej z Osieka. Na zakończenie pokaz sztucznych ogni. Zapraszamy.

W maju organizowana dwudniowa pielgrzymka do Kalisza, Gniezna, Poznania i Trzebnicy. Zapisy w zakrystii.