Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – 30 grudnia 2018

Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować wspólnotę. Módlmy się za polskie rodziny, aby były silne Bogiem.

Dziś o godz. 11.00 Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

W poniedziałek zakończenie starego roku. Po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynno-pokutne. Biorąc udział w nabożeństwie i spełniając zwykłe warunki można uzyskać odpust zupełny.

WE WTOREK NOWY ROK – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI. Msze święte jak w każdą niedzielę.

W środę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza święta i zmianka tajemnic różańca św.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

SPOWIEDŹ  ŚWIĘTA  PRZED  PIERWSZYM  PIĄTKIEM

– w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą – w piątek dodatkowo od godz. 16.00 do godz. 17.30.

W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Ojca Pio i możliwość uszanowana jego relikwii.

W piątek po Mszach świętych nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.30 z posługą kapłańską udamy się do osób chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, o godz. 7.00 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania jego relikwii.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Dodatkowa Msza święta o godz. 13.00 a po Niej odbędzie się spotkanie opłatkowe dla seniorów Osieka i Głębowic na sali OSP.

Na zakończenie każdej Mszy świętej poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy świętej  będzie możliwość nabycia kredy, kadzidła i węgielka. Dochód przeznaczony będzie na cele misyjne. Za ofiary dziękujemy – Bóg zapłać.

Jest organizowana dwudniowa pielgrzymka do Kalisza, Gniezna, Poznania i Trzebnicy. Wyjazd 11. 05. Koszt 270 zł. Zapisy w zakrystii.