IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018

Print Friendly

Nasze tegoroczne oczekiwanie adwentowe dobiega końca. Przynosimy dziś Panu trud naszych adwentowych postanowień i oczyszczone serca. Prośmy Boga, abyśmy wytrwali w Jego łasce i przyjaźni.

W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Msza święta o godz. 8.00 w intencji zmarłych Parafian, którzy po raz pierwszy nie zasiądą z nami do wigilijnego stołu. Szczególnie zapraszamy rodziny przeżywające ból rozstania z bliskimi do udziału w tej Mszy świętej.

Zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a wieczorem przeżyjmy wieczerzę wigilijną w atmosferze religijnej. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie na rozpoczęcie wieczerzy, odczytaniu tekstu z Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się opłatkiem, składaniu życzeń i śpiewie kolęd.

We wtorek UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. Msze święte o godz. 0.00, 7.30, 9.00, 11.00 i 16.30. Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia. Składka z pozostałych Mszy świętych tradycyjnie przeznaczona jest na ubezpieczenie naszych kościołów. Prosimy o zrozumienie.

W środę Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte jak w każdą niedzielę. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Za każdą ofiarę składamy serdeczne – Bóg zapłać.

W czwartek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Po Mszach świętych poświęcenie i podawanie wina.

W piątek święto św. Młodzianków męczenników. Na Mszy świętej o godz. 17.30 specjalne błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.

W sobotę imieniny obchodzi ks. Dawid Kubień. Ks. Wikariuszowi życzymy potrzebnych łask Bożych i zdrowia. Msza św. w Jego intencji zostanie odprawiona w Nowy Rok o g. 11.00.

W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. O godz. 11.00 Msza święta intencji małżeństw obchodzących w tym roku jubileusz przymierza małżeńskiego. Dane personalne prosimy zgłaszać w zakrystii.

Jest organizowana dwudniowa pielgrzymka do Kalisza, Gniezna, Poznania i Trzebnicy. Wyjazd 11. 05 o godz.5.00. Koszt 270 zł. Zapisy w zakrystii.

Od czwartku rozpoczniemy wizytę duszpasterską czyli kolędę. Pragniemy spotkać się z Parafianami w miejscu ich zamieszkania, wspólnie pomodlić się, pobłogosławić dom i porozmawiać. Plan kolędy umieszczony jest w Głosie św. Andrzeja, gablotce ogłoszeń i na stronie internetowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w adwentową akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Okolicznościowe świece można jeszcze nabyć w zakrystii i przed kościołem.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego świątecznego wystroju naszego kościoła i otoczenia.

Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła do skarbonek umieszczonych na ścianie przy wejściu do świątyni.          Wszystkim niech Bóg hojnie pobłogosławi.