III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018

Print Friendly

Dzisiejsza, trzecia niedziela Adwentu, wzywa nas do radości. Jest ona charakterystycznym rysem chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Pana. Radujemy się, że przyjdzie kochający nas Jezus, zwycięzca grzechu i śmierci, który daje nam możność uczestnictwa w swoim zwycięstwie.

Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku  – o godz. 17.30; w sobotę – o godz. 7.00 zakończenie rorat. Zachęcamy wszystkich do religijnego przeżycia czasu Adwentu dobrze przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia.

W piątek, z racji trzeciego piątku miesiąca, po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i możliwość uszanowania relikwii św. S. Faustyny.

W sobotę spowiedź święta przed Świętami Bożego Narodzenia od godz. 8.00 – 11.30 i od godz. 14.00 – 17.30. Przerwy w spowiedzi o godz. 9.30-10.00 i 15.30-16.00. Zachęcamy do skorzystania w tym dniu z sakramentu pokuty będzie 9 kapłanów.

Bardzo prosimy o włączenie się w akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Okolicznościowe świece można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Dzieci i młodzież rozprowadzają ozdoby świąteczne. Ofiary przeznaczone zostaną na ich wakacyjny wjazd.

Zapraszamy małżeństwa obchodzące jubileusz przymierza małżeńskiego do wzięcia udziału we Mszy św., która zostanie odprawiona w intencji Jubilatów w Niedzielę Świętej Rodziny tj. 30 grudnia o godz. 11.00. Dane personalne prosimy zgłaszać w zakrystii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

Pan organista bardzo dziękuję za życzliwe przyjęcie. Opłatki są u p. organisty na chórze.

Dziękujemy Parafianom oraz dyrekcji i pracownikom sklepów Lewiatan i Delfin  za okazane serce dla potrzebujących z naszej Parafii.

Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła do skarbonek umieszczonych na ścianie przy wejściu do świątyni.