II Niedziela Adwentu – 9 grudnia 2018

Print Friendly

Przeżywając drugą niedzielę Adwentu stajemy przed Panem z naszymi postanowieniami, pragnieniem nawrócenia i błagajmy Go o pomoc w ich realizacji.

Dziś na Mszy świętej o godz. 9.00 poświęcenie medalików dla przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

O godz. 17.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

Dziś dzień modlitw i pomocy materialnej dla Kościoła katolickiego na Wschodzie. Przy drzwiach kościoła kwestujemy na rzecz naszych Rodaków ze Wschodu. Za wszelkie ofiary – duchowe i materialne – dziękujemy.

Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w sobotę o godz. 7.00 Zachęcamy wszystkich Parafian do religijnego przeżycia czasu Adwentu dobrze przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia.

Spotkania do bierzmowania od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej: poniedziałek kl. 3 c, we wtorek kl. 3 d Gimnazjum.

 W środę o godz. 19.00 spotkanie Oazy Rodzin.

W czwartek wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

 W piątek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

 W sobotę od godz. 8.30 z przedświąteczną posługą kapłańską udamy się do osób chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.

Bardzo prosimy o włączenie się w akcję charytatywną Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Okolicznościowe świece można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Dzieci i młodzież rozprowadzają ozdoby świąteczne. Ofiary przeznaczone zostaną na ich wakacyjny wjazd.

Od poniedziałku do soboty w sklepach Lewiatan i Delfin organizowana jest świąteczna zbiórka żywności. Do wystawionych koszów w sklepach będzie można złożyć produkty o długim terminie ważności. Paczki z artykułami trafią przed świętami do osób potrzebujących z naszej parafii. Za okazane serce – dziękujemy.

Zapraszamy małżeństwa obchodzące jubileusz przymierza małżeńskiego do wzięcia udziału we Mszy św., która zostanie odprawiona w intencji Jubilatów w Niedzielę Świętej Rodziny tj. 30 grudnia o godz. 11.00. Dane personalne prosimy zgłaszać w zakrystii.

Zapowiedzi Jacka Jekiełka, Angeliki Janowskiej i Przemysława Sporysza są umieszczone w gablotce ogłoszeń.