I Niedziela Adwentu – Odpust – 2 grudnia 2018 (zdjęcia)

Print Friendly

Obchodzimy dziś odpust ku czci pierwszego z powołanych – świętego Andrzeja Apostoła. My również zostaliśmy powołani przez Jezusa Chrystusa i zaproszeni na Jego świętą ucztę – Mszę świętą. Otwórzmy nasze serca na głos naszego Mistrza.

Zapraszamy na RORATY od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 w sobotę o godz. 7.00

Dzieci będą otrzymywały pamiątkowy obrazek. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony.

Bóg zapłać – za ofiary złożone na tacę, które przeznaczone są na potrzeby Parafii.

W poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

Spotkania do bierzmowania od godz. 16.00 w kancelarii parafialnej: poniedziałek kl. 8a, we wtorek kl. 8b i w środę kl. 8 c.

We wtorek wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. O godz. 10.00 Msza święta w intencji górników. Przed Mszą świętą będzie prowadzona kwesta na rehabilitacje dla Adriana Mikuły.

W środę po Mszy świętej roratniej zmianka tajemnic różańca św.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA PRZED PIERWSZYM PIĄTKIEM w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą, a w piątek dodatkowo od godz. 16.00

W czwartek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.

W piątek wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy. Po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.30 z posługą kapłańską udamy się do osób chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.

W sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 10.00 w kościele odbędzie się próba scholi.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.00 poświęcenie medalików dla przygotowujących się do pierwszej Komunii św.

Przyszła niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej dla Kościoła katolickiego na Wschodzie. Przed kościołem będziemy kwestować na rzecz naszych Rodaków za wschodnią granicą. Za wszelkie ofiary – Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.

Bardzo prosimy o włączenie się w akcję charytatywną WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Okolicznościowe świece można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Dzieci i młodzież rozprowadzają ozdoby świąteczne. Ofiary przeznaczone zostaną na ich wakacyjny wjazd do Grecji.

Zapraszamy małżeństwa obchodzące jubileusz przymierza małżeńskiego do wzięcia udziału we Mszy św., która zostanie odprawiona w intencji Jubilatów w Niedzielę Świętej Rodziny – 30 grudnia o godz. 11.00. Dane personalne prosimy zgłaszać w zakrystii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji. Szczegóły i zapisy w zakrystii.