Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 25 listopada 2018

Print Friendly

Pragniemy dzisiaj Jezusowi Chrystusowi, Królowi i Panu Wszechświata na tej Eucharystii oddać należną chwałę i cześć. Ofiarujmy na ołtarzu nasze troski, kłopoty i zmagania dnia codziennego, wierząc, że tylko On, może nasz krzyż przemienić w słodkie jarzmo.

Dziś po Mszy świętej o godz. 9.00 w kościele odbędzie się spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania. O godz.14.00 w Grojcu rozpoczynamy dekanalny kurs przedmałżeński. Szczegóły w gablotce ogłoszeń.

 W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W piątek święto Patrona naszej Parafii – św. Andrzeja Apostoła. Po Mszach świętych możliwość uszanowania jego relikwii. W tym dniu na terenie naszej Parafii nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Różaniec połączony z wypominkami odmawiamy do piątku o godz. 17.00.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.00  nabożeństwo do NMP, a po Mszy św. o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania jego relikwii.

 W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela adwentu. W naszej Parafii uroczystość odpustowa ku czci św. Andrzeja Apostoła. Sumę odpustową odprawi       ks. Mieczysław Piela – proboszcz z Polanki Wielkiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian, szczególnie poczty sztandarowe i chór. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę dziękujemy – Bóg zapłać.

 Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy akcję charytatywną: WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Okolicznościowe świece można nabyć w zakrystii i przed kościołem. Za ofiary serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Od przyszłej niedzieli dzieci i młodzież będą rozprowadzać ozdoby świąteczne. Ofiary przeznaczone zostaną na ich wakacyjny wjazd do Grecji.

Linie lotnicze zmieniły godziny wylotu na pielgrzymkę do Gruzji. Szczegóły w gazetce parafialnej. Są jeszcze wolne miejsca na tę pielgrzymkę. Zapisy w zakrystii.