XXXI Niedziela zwykła – 4 listopada 2018

Zgromadzeni na niedzielnej Mszy świętej, pragniemy otworzyć się pełniej na działanie Chrystusowej miłości, która objawia się w Jego słowie i Jego pokarmie.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Dziś o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci w Brzezince rozpocznie się droga krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów.

W poniedziałek o godz. 16.30 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla kl. 8 a.

We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się próba scholi.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza święta i zmianka tajemnic różańca św.

W piątek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. O godz. 16.30 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla kl. 8 b.

W sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

W przyszłą niedzielę Święto Odzyskania Niepodległości. O godz. 11.00 Msza święta w intencji Ojczyzny, a po Niej na sali WDK odbędzie się program artystyczny. Serdecznie zapraszamy.

Różaniec połączony z wypominkami odmawiamy w tygodniu o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać do 8 listopada jeśli przyjmiemy Komunię świętą, nawiedzimy cmentarz, pomodlimy się za Ojca świętego i za zmarłych.

W zakrystii można zgłaszać zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie wspólnoty Kościoła w wypominkach rocznych i listopadowych.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

W przyszłym roku Parafia organizuje kolonię w Grecji. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

Dziękujemy wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas za posprzątanie zabytkowego kościoła i cmentarza.