Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła – 28 października 2018

Print Friendly

Obchodzimy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Radujemy się, że mamy takie miejsce, w którym w sposób szczególny możemy doświadczać obecności Jezusa. Modlimy się za fundatorów, budowniczych, dobroczyńców oraz troszczących się o czystość i piękno naszej świątyni.   

Dziś dziękujemy Bogu za dar Jego obecności w naszej świątyni i za Waszą troskę o ten dom Boży. Na Mszy świętej o godz. 11.00 dziękczynne Te Deum laudamus.

Dziś na zakończenie tygodnia misyjnego przed kościołem kwestujemy na potrzeby misji. Za życzliwość serdecznie dziękujemy.

NABOŻEŃSTWA  RÓŻAŃCOWE dziś o godz. 16.00, w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00             

Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca.

We wtorek o godz. 16.00 w kościele odbędzie się próba scholi.

Spowiedź święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych i pierwszym piątkiem w środę od godz. 16.00 do godz. 17.30 /będzie 4 kapłanów/

W czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 nieszpory za zmarłych, a po nich tradycyjnie udamy się w procesji do starego kościoła, na stary i na nowy cmentarz. O godz. 19.00 różaniec na cmentarzu, który poprowadzi młodzież. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

W piątek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.  Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 17.30.  O godz. 9.00 Msza święta za zmarłych Parafian. Po Niej procesja na cmentarz i poświęcenie nowych pomników.

W sobotę wspomnienie św. Huberta, patrona myśliwych. Z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Najśw. Maryi Panny, a po Mszy św. o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania jego relikwii.

Od godz. 8.30 z posługą kapłańską udamy się do osób chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.

W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę odbędzie się droga krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Początek o godz. 14.00 przy Bramie Śmierci w Brzezince.

W listopadzie różaniec połączony z wypominkami odmawiamy w tygodniu o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W zakrystii można zgłaszać zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie wspólnoty Kościoła w wypominkach rocznych i listopadowych.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać od 1 do 8 listopada jeśli przyjmiemy Komunię świętą, nawiedzimy cmentarz, odmówimy Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga, dowolną modlitwę w intencji Ojca świętego oraz za zmarłych.

Odwiedzając groby bliskich zmarłych prosimy, aby zapalić zeszłoroczne świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Będzie to wyraz szczególnej więzi rodzinnej.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

W przyszłym roku Parafia organizuje kolonię w Grecji. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

Dziękujemy p. Ryszardowi Kramarczykowi za ofiarowane chryzantemy.