XXVIII Niedziela zwykła – 14 października 2018

Print Friendly

Nasza obecność na Mszy Świętej  pozwala nas korzystać z owoców zbawienia. Jezus, który ofiaruje się nam podczas Eucharystii, karmi nas słowem i Chlebem życia, które dają nam siłę potrzebną do zbawienia.

Dziś przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie Ojcostwa! Po Mszach świętych możliwość uszanowania relikwii św. Jana Pawła II. Przed kościołem kwestujemy na fundusz stypendialny dla uzdolnionych uczniów pochodzących z ubogich rodzin. Za każdą ofiarę serdeczne dziękujemy – Bóg zapłać.

W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. O godz. 16.30 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla kl. 8 c.

We wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie scholi.

W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa.

W czwartek święto św. Łukasza, ewangelisty.

W piątek wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika. Po Mszach świętych możliwość uszanowania jego relikwii. Z racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana. Po Mszach świętych możliwość uszanowania jego relikwii.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Misyjny. Po Mszy świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci.

O godz. 16.00 rozpoczniemy dekanalne czuwanie w intencji Synodu Biskupów nt. młodzieży. W programie różaniec, który poprowadzą przedstawiciele młodzieży z parafii naszego dekanatu i Msza św. Zapraszamy studentów, licealistów, młodzież szkolną, kandydatów do bierzmowania, dzieci oraz wszystkich parafian, którym w sercu leży przyszłość naszej młodzieży.

NABOŻEŃSTWA  RÓŻAŃCOWE w niedzielę o godz. 16.00,  w tygodniu o godz. 17.00 Zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Gruzji. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

Od przyszłej niedzieli młodzież naszej Parafii będzie przy kościele rozprowadzać znicze i wkłady.

W zakrystii można zgłaszać zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie wspólnoty Kościoła w wypominkach rocznych i listopadowych.