XXVI Niedziela zwykła – 30 września 2018

Print Friendly

Bóg nas stworzył i kocha każdego z nas. Prawdą jest również to, że stajemy przed ołtarzem jako ludzie grzeszni. Droga do szczęścia wiedzie przez uznanie Bożej miłości i dobroci oraz swojej słabości i grzechu.

Niech udział we Mszy świętej uzdalnia nas do życia w prawdzie.

Dziś na Mszy świętej o godz. 9.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej a po Mszy świętej spotkanie z rodzicami.

W poniedziałek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. O godz. 16.30 w kościele odbędzie się spotkanie formacyjne dla kl. 8 a.

W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, które będziemy odprawiać w tygodniu o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Dzieci będą dostawać okolicznościowe obrazki. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

We wtorek wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym. Po Mszy świętej wieczornej zmianka tajemnic różańca świętego.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem i Odpustem w tygodniu pół godz. przed Mszą świętą a w piątek dodatkowo od godz. 16.00 do godz. 17.30 /będzie 3 kapłanów/

W czwartek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Po Mszy świętej o godz. 17.30 możliwość uszanowania relikwii św. Ojca Pio.

W piątek po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8.30 z posługą kapłańską udamy się do osób chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.

W sobotę o godz. 7.00 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Wieczorem nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 różaniec, o 17.30 Msza święta, procesja z figurą MB Fatimskiej, litania do św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania jego relikwii. Na procesję prosimy przynieść świece.

W przyszłą niedzielę wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi ks. Stanisław Binda. Serdecznie zapraszamy orkiestrę, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki do sypania kwiatków, osoby do niesienia baldachimu oraz wszystkich Parafian. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę – Bóg zapłać.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki do Grecji i Gruzji. Szczegóły i zapisy w zakrystii