XXV Niedziela zwykła – 23 września 2018

W świętowanie dzisiejszej niedzieli wpisuje się liturgiczne wspomnienie św. o. Pio.

Jan Paweł II powiedział o nim „Ci, którzy udawali się do San Giovanni Rotondo, aby uczestniczyć w sprawowanej przez niego Mszy św., by prosić go o radę lub wyspowiadać się, dostrzegali w nim żywy obraz Chrystusa cierpiącego i zmartwychwstałego. Na twarzy Ojca Pio jaśniał blask zmartwychwstania. Jego ciało, naznaczone stygmatami, było świadectwem głębokiej więzi między śmiercią a zmartwychwstaniem.”

Wszyscy, którzy przybywali do San Giovanni Rotondo chcieli dotknąć habitu Ojca Pio. Pragnęli posiadać na własność odrobinę bandażu, który owijał jego stygmaty.

My posiadamy tę cenną relikwię. Po Mszy świętej będzie możliwość jej  uszanowania.

Dziś po Mszach świętych możliwość uszanowania relikwii. św. O. Pio.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W czwartek wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.

W piątek wspomnienie św. Wacława, męczennika. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie scholi.

W sobotę święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 9.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii świętej a po Mszy świętej spotkanie z rodzicami.

Zapowiedzi Pawła Gandzla są umieszczone w gablotce ogłoszeń.