XXIV Niedziela zwykła – 16 września 2018

Sam Jezus Chrystus zaprosił nas, abyśmy jako wspólnota parafialna uroczyście święcili pamiątkę Jego męki, śmierci i zmartwychwstania. Dzisiaj Chrystus w liturgii słowa zapyta każdego z nas: kim jestem dla ciebie? Niech nasza wiara wyraża się w słowach i dobrych czynach codziennego życia.

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem kwestujemy na rzecz radia Maryja i radia diecezjalnego Anioł Beskidów. Za życzliwość – Bóg zapłać.

Na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej, a po Mszy świętej błogosławieństwo małych dzieci.

We wtorek święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W czwartek wspomnienie św. męczenników koreańskich. O godz. 19.00 spotkanie oazy rodzin.

W piątek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. O godz. 16.00 w kościele odbędzie się spotkanie scholii. Po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i możliwość uszanowania relikwii św. S. Faustyny.

W sobotę o godz. 8.00 wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę rodzin do Kalwarii i Łagiewnik.

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych możliwość uszanowania relikwii. św. O. Pio.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki do Grecji i Gruzji. Szczegóły i zapisy w zakrystii