XXIII niedziela zwykła – 9 września 2018

Zgromadziliśmy się, by święcić dzień święty. Pośród nas obecny jest Pan. Świadomi obecności Chrystusa chcemy słuchać Jego słów i przyjąć Go w Komunii świętej, abyśmy mogli zwyciężyć nasze słabości i wytrwać na drodze do domu Ojca.

Rozpoczynamy Tydzień Wychowania – modlimy się za wychowawców i wychowanków.

W środę wspomnienie Najśw. Imienia NMP. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W czwartek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.

W piątek święto Podwyższenia Krzyża świętego.

W sobotę wspomnienie NMP Bolesnej.

W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej, a po Mszy świętej błogosławieństwo małych dzieci.

W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem będziemy kwestować na rzecz radia „Maryja” i radia diecezjalnego „Anioł Beskidów”. Za życzliwość – Bóg zapłać.

Zapowiedzi Artura Michalaka i Patrycji Bliźnik są umieszczone w gablotce ogłoszeń.

Parafia organizuje wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę rodzin do Kalwarii i Łagiewnik. Wyjazd w sobotę 22 września o godz. 8.00. Szczegóły w gablotce ogłoszeń. Zapisy w zakrystii.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymki do Grecji i Gruzji. Szczegóły i zapisy w zakrystii.