Uroczystość NMP Częstochowskiej – 26 sierpnia 2018

Print Friendly

Przychodzimy dzisiaj, aby wyznać naszą wiarę i nasze przywiązanie do Matki Najświętszej. By złożyć hołd Maryi, która jest naszą Królową i z Jasnej Góry wspiera nas i prowadzi do swego Syna, Jezusa.

W poniedziałek wspomnienie św. Moniki.

We wtorek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

W środę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W sobotę o godz. 7.00 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Wieczorem nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.00 różaniec, o 17.30 Msza święta, procesja z figurą MB Fatimskiej, litania do św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania jego relikwii. Na procesję prosimy przynieść świece.

W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na  potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

W zakrystii trwają zapisy na pielgrzymki 3-dniową do Kalisza, Torunia, Gniezna, Biskupina i Kruszwicy, 8-dniową do Grecji i 10-dniową do Gruzji.