XIX niedziela zwykła – 12 sierpnia 2018

Przychodzimy do Chrystusa, naszego Lekarza duszy i ciała, aby w tej Eucharystii pokrzepić się Ciałem i Jego Krwią, a także nabrać sił do pielgrzymowania na tej ziemi w najbliższym tygodniu. Niech ta Msza święta będzie dla nas oddechem wiary i pomocą do bezpośredniego kontaktu z Bogiem.

Dziś po Mszy świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci.

W poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Kalwaryjskiej.

We wtorek uroczystość św. Maksymiliana Kolbe, kapłana i męczennika, patrona naszej diecezji. Decyzją Stolicy Apostolskiej św. Maksymilian Kolbe został ustanowiony patronem powiatu oświęcimskiego.

O godz. 10.30 Msza święta w obozie koncentracyjnym Auschwitz przy bloku 11 w pobliżu celi śmierci św. Maksymiliana.

W środę UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP. Msze święte jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy świętych poświęcenie kwiatów i ziół.

Od godz. 15.00 przy zabytkowym kościele okazja zakupu wyrobów regionalnych i degustacji potraw a o godz. 15.30 odbędzie występ chóru Wrzos.

W piątek wspomnienie św. Jacka, kapłana. Z racji trzeciego piątku miesiąca po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i możliwość uszanowania relikwii św. S. Faustyny.

Od godz. 4.30 wyjazd pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej z przystanków przy ul. Głównej.

W przyszłą niedzielę uroczystości dożynkowe. O godz. 14.00 Msza święta na placu przed Urzędem Gminy.

Zapowiedzi Pauliny Wysogląd są umieszczone w gablotce ogłoszeń.

W zakrystii trwają zapisy na pielgrzymki 3-dniową do Kalisza, Torunia, Gniezna, Biskupina i Kruszwicy, 8-dniową do Grecji i 10-dniową do Gruzji.