XIV niedziela zwykła – 8 lipca 2018

Bóg chce być blisko nas. Przychodzimy do ołtarza naszego Pana, aby jeszcze ściślej zjednoczyć się z Nim. Przychodzimy do Tego, który nas wciąż kocha takimi, jakimi jesteśmy. Przeżyjmy Eucharystię blisko naszego Pana.

W środę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W czwartek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

W piątek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerarda i Benedykta.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci.

Na prośbę Caritas naszej diecezji w przyszłą niedzielę przy kościele będziemy kwestować na rehabilitację Agnieszki – mieszkanki Poręby Wielkiej. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

Zapowiedzi Adriana Mitoraja są umieszczone w gablotce ogłoszeń.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która trwać będzie od 7 do 11 sierpnia.
Na przywitanie pieszej pielgrzymki Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową.
Parafia organizuje 3-dniową pielgrzymkę do Kalisza, Gniezna, Biskupina i Kruszwicy. Wyjazd w piątek 28 września.
Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.

W przyszłym roku Parafia organizuje 8-dniową pielgrzymkę do Grecji oraz 10-dniową pielgrzymkę do Gruzji. Spotkanie organizacyjne wyjeżdżających do Gruzji – 4 września. Szczegóły na stronie internetowej i w zakrystii.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.
W tym tygodniu troskę o czystość kościoła powierzamy …..

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przed kościołem można nabyć „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Drogę”, „Źródło”.

Wyjeżdżającym życzymy udanego urlopu i szczęśliwego powrotu do swoich domów.
Wszystkim – dobrego przeżycia