Pielgrzymka do GRECJI – 8 dni

Samolotowa Pielgrzymka do GRECJI – 8 dni / Szlakiem św. Pawła

ATENY –  TERMOPILE – RIWIERA OLIMPIJSKA – FILIPPI – KAVALA – GÓRA ATOS – SALONIKI – WERIA – METEORY – DELFY – ATENY – KORYNT

Termin:  20 – 27 styczeń 2019 r.

Zapisy w parafii św. Andrzeja Apostoła w Osieku

Ks. Dawid Kubień tel. 33 84 58 451, dkubien@wp.pl

Cena:  2190 zł  + koszt przelotu od około 700 zł do 1100 zł*

I rata –  płatne przy zapisie: 700 zł.

II rata –  1200zł do dnia 30.09.2018 r.

III rata tj. dopłata do całości – najpóźniej na 30 dni przed wylotem.

DZIEŃ 1:              wylot z Katowic  do Aten

O ustalonej godzinie spotykamy się na lotnisku Katowice-Pyrzowice. Odprawa paszportowo- bagażowa. Odlot do Aten około godz. ……… Bezpośredni przelot do Aten.  Lądowanie w Atenach w godzinach popołudniowych. Przejazd do hotelu w okolicach Atenach. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 2:              Termopile,  Riwiera Olimpijska

Rano, po śniadaniu wyruszymy w kierunku greckiej riwiery olimpijskiej. Po drodze zatrzymamy się w Termopilach – miejscu słynnej bitwy z Persami. Zobaczymy także sanktuarium św. Paraskevi w wąwozie Tembi. Wieczorem dotrzemy do hotelu zlokalizowanego na Riwierze Olimpijskiej. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3:              Filippi,  Kavala

Rano, po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Filippi, pierwszego europejskiego miasta, w którym Ewangelię głosił św. Paweł. Zobaczymy również miejsce nad pobliską rzeczką Angista, gdzie św. Paweł udzielił pierwszego w Europie chrztu. Msza św. Następnie przejedziemy do Kavali, dawnego Neapoli, miejsca do którego dopłynął z Azji św. Paweł. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicy Ouranoupolis. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4:              Rejs wzdłuż Atos,  Thessaloniki

Rano, po śniadaniu udamy się na rejs statkiem wzdłuż Świętej Góry Atos. Następnie udamy się do Thessalonik, gdzie zobaczymy Bazylikę św.  Demetriusza – największy kościół Grecji, słynną Białą Wieże, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotundę. Po zakończonym zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5:              Weria,  Meteory

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Werii, czyli starożytnej Berei, gdzie św. Paweł ukrył się przed Żydami z Salonik. Msza św. Następnie przejedziemy do Kalambaki, aby podziwiać słynne Meteory – klasztory greckie „zawieszone w chmurach” spośród których najstarsze powstały w IX w. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okol. Kalambaki. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6:              Delfy,  Ateny

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Delf, gdzie zobaczymy ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina. Tu zgodnie z wierzeniami starożytnych Greków Pytie przepowiadały przyszłość. Następnie udamy się do Aten, gdzie zobaczymy Stadion Olimpijski oraz Parlament.  Po zakończonym zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu w okol. Aten. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 7:              Ateny,  Korynt

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Aten, aby zwiedzić Wzgórze Akropolu. Po południu przejedziemy do Koryntu – miejsca, gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Mszę św. odprawimy w ruinach Koryntu, w pobliżu miejsca, gdzie nauczał Święty.  Następnie udamy się na uroczysty „wieczór grecki” (tj. kolacja + program muzyczno-taneczny), który odbędzie się w dzielnicy zlokalizowanej u stóp Akropolu.  Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 8:              Powrót do Polski

Rano po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. O ustalonej godzinie przejazd na lotnisko w Atenach. Wylot z Aten około godz. …………  Przylot do Katowic w godzinach popołudniowych.  Zakończenie Pielgrzymki.

*Cena przelotu uzależniona jest od wczesnej rezerwacji.

CENA została skalkulowana dla grupy minimum 25 osób.

ŚWIADCZENIA :

• Przelot na trasie: Katowice – Ateny – Katowice liniami lotniczymi Wizzair; bagaż główny i podręczny;  opłaty lotniskowe;
  • Transfery autokarem w Grecji (klimatyzacja, barek, video, nowoczesne rozkładane fotele);
  • 7 noclegów w hotelach 3***;
  • Wyżywienie 2 razy dziennie (7 śniadań, 6 obiadokolacji w hotelu + „wieczór grecki” w Atenach);
  • Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA: NNW (7 000 PLN) + KL (10 000 EUR)+ choroby przewlekłe;
  • Opieka doświadczonego pilota,
  • Program w czasie Pielgrzymki; codzienna Msza św.
  • Podatek Vat.

Cena nie zawiera:

• biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, obowiązkowych przewodników lokalnych, wjazdów do miast, słuchawek, taks klimatycznych, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os. – koszt ok. 120 euro/osoby;
  • rejsu statkiem wokół Athos – około 25 euro/os. (dla chętnych);
  • napoi do obiadokolacji;
  • dodatkowych ubezpieczeń – od kosztów rezygnacji (4,14% kosztu pielgrzymki);
  • dopłata do pokoju SGL (na zapytanie);
  • transferu z Parafii na lotnisko i z powrotem;
  • świadczeń nie wymienionych w ofercie.

B.P. ORLANDO TRAVEL ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY KOLEJNOŚCI ZWIEDZANYCH OBIEKTÓW.

B.P. ORLANDO TRAVEL nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze.

WAŻNE!!!  Przelot realizowany będzie przez tanią linię lotniczą WIZZAIR.

*Cena przelotu uzależniona jest od wczesnej rezerwacji.

Ceny przelotu mogą się zmieniać w zależności od terminu zakupu biletów.

Oferta cenowa została przygotowana na podstawie dostępności miejsc w liniach lotniczych i hotelach w dniu 15.06.2018 R. Żadne rezerwacje nie zostały dokonane. W momencie wpłaty zaliczki przez grupę, bilety są rezerwowane i wówczas potwierdzana jest ostateczna cena pielgrzymki.

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w przypadku wzrostu kursu walut, wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, itp. cena może ulec zmianie.