II Niedziela Wielkanocna – 8 kwietnia 2018

Print Friendly

Trwając w radości wielkanocnej obchodzimy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Zmartwychwstały Chrystus żyje i działa. Przemienia nasze serca, przebacza, prowadzi cierpliwie przez trudności na drodze wiary. Zaufajmy Jezusowi i Jego miłosiernej miłości.

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia Bożego. Po Mszach świętych dopołudniowych adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 16.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy – Bóg zapłać.

W poniedziałek liturgiczna uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona w tym roku z 25 marca.

Jest to dzień modlitwy w intencji obrony życia ludzkiego, zwłaszcza życia nienarodzonych. Zapraszamy na różaniec w tej intencji o godz.17.00 i zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na otoczeniu modlitwą przez 9 miesięcy nieznanego dziecka, aby mogło się narodzić i godnie żyć. Ci, którzy są chętni rozpocząć taką modlitwę prosimy pobrać od ministrantów informator z modlitwą i deklaracją. Po wypełnieniu prosimy do niedzieli wrzucić deklarację do puszki przy ołtarzu MB Nieustającej Pomocy.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci.