UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 1. 04. 2018

Print Friendly

„Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy”. Jezus zmartwychwstał! Jezus żyje! Jest wśród nas. Eucharystia to najpiękniejszy moment spotkania ze Zmartwychwstałym. On dzieli się z nami swym życiem. Pełni radości stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować Jego Zmartwychwstanie.

Drodzy Parafianie i Goście

Radując się ze zwycięstwa Chrystusa Pana składamy serdeczne życzenia:

Niech światło Wielkiej Nocy rozproszy mroki codzienności, prowadzi i dodaje siły w każdym dniu, a Zmartwychwstały Jezus będzie umocnieniem Waszej wiary, źródłem szczerej radości i nieustającej nadziei. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

 

Trwamy w radości ze zmartwychwstania Pana Jezusa. Wpatrujemy się w „pusty grób”, śpiewamy radosne Alleluja i odwiedzamy się wzajemnie. Ale najważniejsze jest to, że każdy z nas przyszedł na spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym.

W poniedziałek – drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Msze święte jak w każdą niedzielę. Bóg zapłać za złożone ofiary na katolickie Uniwersytety w Krakowie i Lublinie.

W środę po Mszy świętej o godz. 17.30 zmianka tajemnic różańca św.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca.

Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem: w tygodniu w pół godziny przed Mszą świętą

W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Ojca Pio i  możliwość uszanowana jego relikwii.

W piątek po Mszach świętych nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.  Od godz. 8.30 z posługą kapłańską udamy się do chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.  W tym dniu nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Najśw. Maryi Panny, a po Mszy świętej o 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania jego relikwii.

W przyszłą  niedzielę obchodzimy święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszach świętych dopołudniowych adoracja Najśw. Sakramentu.

O godz. 16.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy – Bóg zapłać.