II Niedziela Wielkiego Postu – 25 lutego 2018

Objawiając swą boską chwałę na Górze Tabor Chrystus umocnił wiarę uczniów na czas nadchodzącej męki. Dzisiaj umacnia naszą nadzieję, byśmy nie ustawali w wysiłkach, pracy i cierpieniu dla królestwa Bożego i mimo przeszkód i trudności trwali zjednoczeni z Nim i całym Kościołem.

Dziś przeżywamy dzień pomocy duchowej i materialnej dla Misji w Afryce. Dlatego przed kościołem kwestujemy na rzecz dzieci Afryki. Za każdą ofiarę – Bóg zapłać.

O godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta.

We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie oazy rodzin.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca

Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem: w tygodniu w pół godziny przed Mszą św. oraz dodatkowo w piątek od godz. 15.30

W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Ojca Pio i możliwość uszanowana jego relikwii.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej:

– po Mszy świętej o godz. 7.00; – o godz. 16.00 dla dzieci; – o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.

Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy w czasie dróg krzyżowych.

W piątek od godz. 9.00 z posługą kapłańską udamy się do osób chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.

W sobotę po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, a po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania jego relikwii.

W sobotę droga krzyżowa w intencji trzeźwości. Rozpoczęcie przy Bramie Śmierci w Brzezince o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach świętych dopołudniowych adoracja Najśw. Sakramentu. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za każdą ofiarę bardzo dziękujemy – Bóg zapłać.

Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy akcję charytatywną baranek wielkanocny. Można go będzie nabyć przed kościołem i w zakrystii. Bóg zapłać – za każdą ofiarę.

W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Grojcu rozpoczynają się dekanalne nauki przedmałżeńskie.

Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej i Przemyśla proszone są o podanie nr pesel i dokonanie wpłaty.

Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Łagiewnik. Szczegóły z gazetce parafialnej.