I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018

Print Friendly

Rozpoczęty okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia. Prawdziwie chrześcijańskie nawrócenie to podjęcie zdecydowanej walki ze złem. Wzorem jest dla nas Chrystus. Uczestnicząc we Mszy świętej prośmy Go o siłę do naszych codziennych zmagań ze słabością i grzechem.

Dziś o godz. 16.00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W czwartek święto katedry św. Piotra  apostoła.

W piątek droga krzyżowa:

  • po Mszy świętej o godz. 7.00,
  • o godz. 16.00 dla dzieci,
  • o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.

Druga niedziela Wielkiego Postu została ustanowiona w Polsce dniem pomocy duchowej i materialnej dla Misji w Afryce. Dlatego w przyszłą niedzielę przy kościele będą zbierane ofiary do puszek jako jałmużna postna na pomoc głodującym dzieciom Afryki. To również okazja do zadośćuczynienia dla tych, którzy nie poszczą w piątki.

Zachęcamy do abstynencji od alkoholu w czasie Wielkiego Postu. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przed ołtarzem MB Różańcowej.

Zapowiedzi Oskara Dąbrowskiego i Tomasza Kramarczyka są umieszczone w gablotce ogłoszeń.