I Niedziela Wielkiego Postu – 18 lutego 2018

Rozpoczęty okres Wielkiego Postu to czas nawrócenia. Prawdziwie chrześcijańskie nawrócenie to podjęcie zdecydowanej walki ze złem. Wzorem jest dla nas Chrystus. Uczestnicząc we Mszy świętej prośmy Go o siłę do naszych codziennych zmagań ze słabością i grzechem.

Dziś o godz. 16.00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W czwartek święto katedry św. Piotra  apostoła.

W piątek droga krzyżowa:

• po Mszy świętej o godz. 7.00,
  • o godz. 16.00 dla dzieci,
  • o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.

Druga niedziela Wielkiego Postu została ustanowiona w Polsce dniem pomocy duchowej i materialnej dla Misji w Afryce. Dlatego w przyszłą niedzielę przy kościele będą zbierane ofiary do puszek jako jałmużna postna na pomoc głodującym dzieciom Afryki. To również okazja do zadośćuczynienia dla tych, którzy nie poszczą w piątki.

Zachęcamy do abstynencji od alkoholu w czasie Wielkiego Postu. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przed ołtarzem MB Różańcowej.

Zapowiedzi Oskara Dąbrowskiego i Tomasza Kramarczyka są umieszczone w gablotce ogłoszeń.