VI Niedziela Zwykła – 11 lutego 2018

Print Friendly

Przeżywamy Dzień Chorego w 160. rocznicę pierwszego objawienia w Lourdes. Niepokalana przekazała Bernadetcie posłannictwo, które uzdrowiło wielu chorych na ciele i na duszy. Otwórzmy się na zbawczą obecność Boga, który chce nas uleczyć.

Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Po Mszach świętych dopołudniowych i przez cały dzień będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do rodzinnej lub indywidualnej adoracji Pana Jezusa.

Rozpoczynamy tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do abstynencji w czasie Wielkiego Postu. Wszystkich, którzy podejmą to postanowienie, prosimy o wpisanie się do Parafialnej Księgi Trzeźwości wystawionej przed ołtarzem MB Różańcowej.

W poniedziałek i we wtorek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Rozpoczniemy odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia, o godz. 17.00 różaniec, o 17.30 Msza święta. Zapraszamy do rodzinnej lub indywidualnej adoracji Pana Jezusa.

W ŚRODĘ – POPIELEC. ROZPOCZYNAMY WIELKI POST. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 17.30. W czasie każdej Mszy świętej obrzęd posypywania głów poświęconym popiołem. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach świętych.  W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. post jakościowy (dotyczy tych, którzy ukończyli 14 lat), czyli powstrzymanie się od jedzenia mięsa oraz post ilościowy (dotyczy osób pełnoletnich do 60 roku życia), czyli ograniczenie posiłków do jednego sytego i dwóch lekkich.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej: po Mszy świętej o godz. 7.00; o godz. 16.00 dla dzieci; o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych. 

W piątek – z racji trzeciego piątku miesiąca – po Mszy świętej o godz. 17.30  odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane w czasie Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu. Po nabożeństwie Msza święta.

Są jeszcze wolne miejsca na dwudniową pielgrzymkę do Markowej, Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i Krasiczyna. Wyjazd w sobotę 21 kwietnia.

Zapraszamy osoby, które chcą stworzyć nową wspólnotę Żywego Różańca. Obowiązkiem jest codziennie odmówienie jednego dziesiątka różańca. Zapisy w zakrystii.

Zapowiedzi Ewy Jureckiej są umieszczone w gablotce ogłoszeń.