V Niedziela Zwykła – 4 lutego 2018

Pełne udręki i trudów jest ludzkie życie. Podobnie jak czynili rodacy Chrystusa, tak i my u Niego szukamy pomocy i oparcia z ciężkiej sytuacji. Niech ta Eucharystia będzie dla nas zbawiennym lekarstwem na drogach naszego życia. Niech ona przymnoży nam wiarę, nadzieję i miłość w kroczeniu za Panem.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzeby Parafii, a przed kościołem kwestujemy na rzecz Sióstr klauzurowych. Wszystkim  ofiarodawcom dziękujemy – Bóg zapłać.

W poniedziałek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

We wtorek wspomnienie św. męczenników japońskich Pawła Miki i Towarzyszy.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W sobotę wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy. O godz. 11.00 wyjazd pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej.

W przyszłą niedzielę wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy świętych modlimy się za chorych.

Przyszła niedziela to ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Po Mszach świętych dopołudniowych i przez cały dzień będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do rodzinnej lub indywidualnej adoracji Pana Jezusa.

Zapowiedzi Łukasza Piechocińskiego, Krzysztofa Luranca i Mateusza Pawińskiego są umieszczone w gablotce ogłoszeń.

Trwają zapisy na dwudniową pielgrzymkę do Markowej, Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i Krasiczyna. Wyjazd w sobotę 21 kwietnia.

Są jeszcze wolne miejsca wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Bułgarii.

Zapraszamy osoby, które chcą stworzyć nową wspólnotę Żywego Różańca. Obowiązkiem jest codziennie odmówienie jednego dziesiątka różańca. Zapisy w zakrystii.