IV Niedziela Zwykła – 28 stycznia 2018

Spośród wielu nauczycieli jakich znamy Chrystus jest jedyny i wyjątkowy, ponieważ Jego nauka jest zawsze nowa i posiada moc, która może odnowić nasze życie. Słuchajmy zatem Jego słów, przyjmijmy Jego Ciało, abyśmy mogli w swoim życiu doświadczyć Jego zbawczej mocy.

Dziś o godz. 17.30 na sali WDK odbędzie się opłatek dla wspólnoty Żywego Różańca i zmianka tajemnic.

W środę wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana. Po Mszach świętych możliwość uszanowania jego relikwii. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

Spowiedź  święta  przed  pierwszym  piątkiem w tygodniu pół godziny przed Mszą świętą, w piątek dodatkowo od godz. 16.00 do godz. 17.30.

W czwartek po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Ojca Pio i możliwość uszanowana jego relikwii.

W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Święto Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7.30, 9.00 i 17.30. W czasie Mszy świętych poświęcenie gromnic.

W Kościele święto to jest obchodzone jako Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry klauzurowe do tej pory utrzymywały się z prac ręcznych: szycia ornatów i haftów. Zostały wyparte z rynku przez firmy i trudno im się utrzymać. Stąd prosimy o materialne wsparcie dla Sióstr w przyszłą niedzielę do puszek przy kościele. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

Od godz. 10.00 z posługą kapłańską udamy się do osób chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.

W sobotę o godz. 7.00 Msza święta ku czci Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. Po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania jego relikwii.

W przyszłą niedzielę – pierwsza niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

Organizowana jest dwudniowa pielgrzymka do Markowej, Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i Krasiczyna. Koszt 250 zł. Wyjazd w sobotę 21 kwietnia. Zapisy w zakrystii.

Są jeszcze wolne miejsca wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Bułgarii.