IV niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017

Bóg, który jest bogaty w miłosierdzie, zawsze czyni ku nam pierwszy krok. On chce naszego pojednania z Nim. Dlatego w Eucharystii Jezus ofiaruje się za nas swojemu Ojcu, abyśmy my mogli narodzić się do  życia wiecznego.

* * * * *

Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza święta.

Przed kościołem dzieci i młodzież rozprowadzają ozdoby wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na ich wakacyjny wyjazd.

W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej:

– po Mszy świętej o godz. 7.00

– o godz. 16.00 dla dzieci

– o godz. 17.00 dla młodzieży i dorosłych.

W sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny, a po Mszy świętej o godz. 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II i możliwość uszanowania jego relikwii.

W sobotę o godz. 10.00 podczas Mszy św. ustanowionych zostanie 16 nowych lektorów, którzy będą posługiwać w parafiach naszego dekanatu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje. Plan rekolekcji umieszczony jest w gablotce, gazetce i na stronie internetowej. Rekolekcje poprowadzi o. Piotr – przełożony wspólnoty franciszkańskiej z Harmęż. Zapraszamy na nauki rekolekcyjne.

Składka przeznaczona będzie na potrzeby Parafii. Za zrozumienie – Bóg zapłać.

Przed Wielkanocą w środę 5 kwietnia z posługą kapłańską udamy się do chorych. Adresy tych osób prosimy zgłaszać w zakrystii.

7 kwietnia w piątek droga krzyżowa ulicami Osieka.

8 kwietnia w sobotę dzień spowiedzi świętej.

Trwa akcja „Rodzina Rodzinie”. Wszyscy, którzy pragną włączyć się w tę akcję mogą składać ofiary do puszek umieszczonych na ścianie przy drzwiach kościoła.

Trwa akcja charytatywna baranek wielkanocny. Można go nabyć przed kościołem i w zakrystii. Za składane ofiary serdecznie dziękujemy – Bóg zapłać.

Prosimy, aby na chórze przebywały tylko osoby dorosłe. Dzieci i młodzież zapraszamy do głównej nawy kościoła.

Zapowiedzi Marcina Klęczara są umieszczone w gablotce ogłoszeń.